Futbalisti PFK s ďalším jednoznačným víťazstvom

• 11. apríla 2017, 13:47
  • Autor:mb/th

Futbalisti PFK Piešťany v nedeľu potvrdili svoju dominanciu v ôsmej lige a opäť jednoznačne zvíťazili. Tentoraz uspeli na pôde Dolného Trhovišťa, kde vyhrali 4:0. Piešťanci základ svojho úspechu položili v prvom polčase, ktorý ovládli v pomere 3:0.

Michal Krajčovič, tréner PFK: „Na zlom ihrisku sme podali koncentrovaný výkon a od prvej minúty sme pevne držali taktovku hry v našich rukách. Chlapci dokázali zodpovedným prístupom nahradiť niektoré absencie v základnej zostave a góly nenechali na seba dlho čakať. V 12. minúte sa presadil Glos, v 22. min ukázal streleckú pohotovosť Nagaj a na polčasových 3:0 po akcii Szaba a elegantnom prepustení lopty od Glosa s prehľadom zakončil záložník Javorka. Druhý polčas mal rovnaký priebeh ako prvý, domáci hrali v hlbokej defenzíve a naši hráči si vytvorili niekoľko šancí. Ich aktivitu potvrdzuje aj fakt, že krajní obrancovia Krajčovič, Szabo i Octa sa dostávali do súbojov zoči-voči s brankárom domácich. Ukázalo sa však, že nie sú tradiční zakončovatelia a vždy hľadali lepšie postaveného spoluhráča, no z týchto akcií gól nepadol. Efektivitu predviedol len dobre hrajúci Dadík, keď po troch prihrávkach na jeden dotyk obstrelil brankára a zavŕšil skóre zápasu na 4:0.“

Dolné Trhovište – Piešťany 0:4 (0:3)

Góly: 12. Glos, 22. Nagaj, 43. Martin Javorka, 54. Dadík