Zo školy sa v noci ozýval smiech

 • Kultúra a spoločnosť
 • 7. apríla 2017, 13:13
 • Autor:am

Skvelá atmosféra zaplnila priestory Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch. Učiteľky sa spolu s viac než deviatimi desiatkami žiakov zapojili do celoslovenského, už po sedemnásty raz sa opakujúceho podujatia Andersenova noc. V piatok 31. marca sa tak namiesto diktátov, príkladov a prednášaného učiva zo školských priestorov ozýval úprimný detský smiech.

Základná škola Holubyho sa do projektu zapojila už po piaty raz. „Najskôr sme mali prezentáciu o Andersenovi, rozprávali sme sa o jeho rozprávkach, púšťali sme si ich na interaktívnej tabuli,“ začala rozprávanie organizátorka podujatia, učiteľka Slavomíra Jančovičová. Po absorbovaní nových informácií o výnimočnom spisovateľovi z 19. storočia, ktorý napísal Škaredé káčatko, Snehovú kráľovnú či Dievčatko so zápalkami, deti si užili vystúpenie kúzelníka. Malí nadšenci sa do čarodejníckeho čísla aktívne zapájali, hlásili sa a opakovali kúzelné slová. Z jedálne sa ozýval hurónsky smiech a viaceré deti si odniesli balónové zvieratká.

Potom sa presunuli do počítačovej miestnosti, kde sa rozdelili do skupín, vyžrebovali si farby a odštartovali veľkú nočnú súťaž, počas ktorej hľadali poklad a asistovali im pritom siedmaci prezlečení za rozprávkové bytosti. „Súťažili v družstvách, pričom absolvovali nočnú hru, kvíz s hrou na režisérov, skladanie puzzle a hranie hier v telocvični. Na disciplíny mali 20 minút, po ktorých sa občerstvili a družstvá sa vymenili,“ povedala učiteľka. Po polnoci sa deti vyjašili na diskotéke a okolo jednej hodiny nadránom sa začali poberať do tried a spacákov.

Večer s deťmi prvého stupňa absolvovali takmer všetky učiteľky. „Je to dosť náročné, ale dá sa to zvládnuť. Zabavíme sa s deťmi, samozrejme, aj my,“ skonštatovala S. Jančovičová. Deti sa na takúto špeciálnu noc v školských priestoroch veľmi tešia. „Domov sa nepýtajú a je to pre ne iné, keď spia v triede v spacákoch, s baterkami a vedľa kamarátov. Kým zaspia, trochu to trvá, no ten, kto najviac vystrája a nechce sa mu spať, dostane rozprávkovú knižku, vezme si baterku a ostatným číta,“ dodala organizátorka podujatia.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 13, ktoré je v predaji od 4. apríla.

Najnovšie správy

V čase, kedy väčšina štátov Európy zavádza tvrdé pravidlá v boji proti cigaretám, v Piešťanoch im robia reklamu. A to…
 • 15.08.2018, 15:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Nielen materiálna, finančná pomoc, alebo venčenie pomôže psíkom v piešťanskom útulku. Často je nenahraditeľný pár šikovných ľudských rúk.
 • 15.08.2018, 20:00
 • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
V stredu 8. augusta na hematologicko-tranfúziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 24 darcov.
 • 14.08.2018, 21:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 15. augusta. Meniny má Marcela.
 • 15.08.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava