Hádzanári na čele prvej ligy s trojbodovým náskokom

• Šport / Hádzaná
  • 16. marca 2017, 10:36

Prvoligoví hádzanári MHK Piešťany zdolali v prvú marcovú nedeľu vo veľmi dramatickom stretnutí Dunajskú Stredu na jej palubovke 26:25 a v 13. kole privítali celok ŠKP Academy. Piešťanci dokázali zvíťaziť 36:29 a aktuálne majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred Stupavou.

V úvode zápasu s Dunajskou Stredou sa strelecky presadzoval najmä Miženko a v 11. minúte po jeho góloch vyhrávali Piešťany už 4:1. Po chybách v rozohrávke sa podarilo domácim hádzanárom v 15. min vyrovnať na 5:5. Piešťanci v 20. min po góloch Hala odskočili na 8:6. Domácim sa podarilo znova vyrovnať na 10:10. V 26. min poslednýkrát v zápase domáci viedli 11:10, ale posledná časť hry vyšla lepšie Piešťanom. Tí po góloch Salvatu, Kotulu a Hala vyhrávali 13:11.

Začiatok druhého polčasu patril piešťanským hádzanárom, ktorí zvýšili po troch pekných góloch Hala náskok na 16:11. Domácim sa podarilo v 45. min vyrovnať na 17:17. Od tohto stavu to bola hra gól na gól až do 50. min, keď sa skóre zastavilo na 20:20. Hostia v 52. min odskočili po góloch Strižinca a Kotulu na 23:20 a v 55. min po peknej kombinácii upravoval Miženko na 25:22. V záverečnej časti zápasu sa gólovo presadil Kotula. Piešťany síce dovolili v posledných sekundách domácim znížiť na rozdiel jediného gólu (25:26), ale zápas doviedli do víťazného konca.

Martin Nedorost, tréner Piešťan, zhodnotil obe stretnutia:
„Dunajská Streda hrala pomalú hádzanú, to nám veľmi nevyhovovalo. Nedarila sa nám streľba a v zápase boli pasáže, keď sme si po pekných kombináciách vytvárali gólové šance, ale na našu škodu sme ich často nepremieňali, naopak, dovolili sme domácim dotiahnuť sa na nás. Obrana nám nefungovala, nechávali sme domáceho strelca zakončovať z voľnej ruky. Škoda, že sme sa nedokázali gólovo odrhnúť a do konca sme sa museli báť o dva body napriek tomu, že sme boli lepší. Problémy nám spôsobilo najmä to, že sme sa prispôsobili hre domácich. Všetci hráči prispeli k víťazstvu, aj keď nie všetkým sa podarilo strelecky presadiť. V niektorých pasážach hry sme hrali peknú kombinačnú hádzanú a v niektorých sme zase viac bojovali, ako hrali. Chýba nám ešte herná prax a verím, že sa naša hra sa bude zlepšovať.

ŠKP Academy prišlo na zápas s mladými talentovanými hráčmi so skúsenosťami z extraligy. Bojovali a naše chyby v rozohrávke trestali rýchlymi gólmi. V prvom polčase sa hrala rýchla hra na oboch stranách, našou výhodou bola širšia lavička, keď v prvom polčase sa zapojili do hry desiati hráči, ktorí sa aj strelecky presadili. Zo začiatku nám nevychádzala hra v útoku, keď sme mali problém presadiť sa proti dobre organizovanej obrane hostí s výborným brankárom. V závere polčasu nám zostalo viac síl a otočili sme vývoj zápasu vo svoj prospech. Po prestávke sme zlepšili nielen obranu, ale aj útok. Odtrhli sme sa, udržiavali sme si mierny náskok a nakoniec sme zaslúžene zvíťazili. Podali sme výborný kolektívny výkon, strelecky sa presadilo jedenásť hráčov.“

■ Dunajská Streda – MHK Piešťany 25:26
(11:13)
Zostava/góly MHK: Kapša, Kosák – I. Matejovič, Halo 9, Franta 4, Strižinec 2, Miženko 6, Grúň, Salvata 1, Kotula 4, Macek, Stano

■ MHK Piešťany – ŠKP Academy 36:29
(19:18)
Zostava/góly MHK: Kapša, Kosák, Drlička – I. Matejovič 2, Lacuška 5, Jadroň 4, Halo 5, Franta 6, Strižinec 4, Majerník 3, Grúň 1, Salvata 1, Kotula 2, Briatka 3, Macek, Stano

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 10, ktoré je v predaji od 14. marca.