Priskoro dotĺklo srdce pokladníčky hasičov z Prašníka

 • Kultúra a spoločnosť
 • 9. marca 2017, 12:53
 • Autor:Elena Rubaninská

Prišla zlá správa. Dňa 20. februára opustila pozemský svet vo veku 39 rokov rodáčka z Prašníka, pokladníčka miestneho zboru dobrovoľných hasičov, Adriana Boorová, rodená Mosná. Žila v Bratislave s manželom Petrom a dvomi synmi, dvanásťročným Timkom a sedemročným Maťkom. Prehrala dvaapolročný statočný boj so zákernou chorobou.

Bola vzorná dcéra, manželka, mamička, sestra, príbuzná, priateľka, známa, hasička. Skrátka, bola dobrý a vzácny človek. Pre svoju rodinu znamenala stelesnenie bezpečia, pohodlia, lásky a nehy. Vytvárala im útulný domov po emocionálnej aj estetickej stránke. Svojich synov viedla k rozumnému využívaniu voľného času, organizovaním rodinných výletov v nich pestovala cit ku krásam Slovenska, k poznávaniu prírody, rastlín a húb. Milovala prácu upravovania záhrad zeleňou u svojich rodičov aj u svokrovcov. Jej veľkým snom bolo mať chalupu na kopaniciach s vlastnou záhradkou, kde by s rodinou trávili voľný čas. Tento sen si nestihla splniť. Život si vážila. Každý deň žila naplno, akoby bol jej posledný. Ten posledný napokon prišiel. Ale prišiel priskoro.

Bola tiež členkou a pokladníčkou Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) Prašník. K 80. výročiu založenia zboru zostavila a nechala vydať brožúrku. Stála pri organizovaní najdôležitejších hasičských akcií v Prašníku – odovzdávanie novej hasičskej Tatry, rekonštrukcia a otvorenie hasičskej zbrojnice, hasičské súťaže a majálesy v obci… Bola spoluzakladateľkou súťaže Inovecko-Karpatská hasičská liga (IKHL), veľkou mierou sa podieľala na príprave jej finálových kôl v Prašníku. Okrem iného na nich vyhlasovala konečné výsledky. Veľmi rada a do posledného detailu dokázala vypracovať projekty akéhokoľvek druhu. Jej manžel, prezident IKHL, sa vyjadril: „ Hovorí sa, že každý človek je nahraditeľný. Adrianka je nenahraditeľná.“

Adriana Boorová zomrela ako 39-ročná.

Naraz päť sirén hasičských áut DHZ Prašník, Vrbové, Veľké Kostoľany, Pobedim, Veľké Orvište sa pre ňu rozozvučalo v sobotu 25. februára na cintoríne v Prašníku. Na poslednej ceste do zeme ju niesli členovia domáceho zboru. Prišlo sa s ňou rozlúčiť aj vyše 150 hasičov z DHZ Drahovce, Krakovany, Vrbové, Babulicov Vrch, Rudník, Drgoňova Dolina, Topolecká, Bašovce, Senica a mnohých iných.

Jasný oheň jej života vyhasol priskoro a premenil sa na malé plamienky sviečok. Tie budú na nebo písať tiché spomienky. Nech odpočíva v pokoji!

Najnovšie správy

Teplé a suché počasie vyhnalo poľnohospodárov do žatvy o približne dva týždne skôr ako býva zvykom. Netýka sa to však…
 • 21.06.2018, 14:00
 • Spravodajstvo / Región
Vládu nad piešťanským letným kinom si po troch rokoch preberá naspäť príroda. Pôvodný účel, ktorý na desiatky rokov upadol do…
 • 21.06.2018, 10:00
 • Spravodajstvo / Piešťany
Dnes je štvrtok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
 • 21.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dobrovoľný hasičský zbor Pobedim má síce kategorizáciu s označením „A“, no relevantné „áčko“ nekoluje v žilách všetkým členom. Podaktorí disponujú…
 • 20.06.2018, 18:00
 • Spravodajstvo / Región
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava