MS: Cyklista J. Metelka zlatý a strieborný!

• 6. marca 2017, 21:20
  • Autor:sita/th

Slovenský reprezentant Jozef Metelka na svetovom šampionáte v dráhovej paracyklistike v americkom Los Angeles zatiaľ úspešne kopíruje svoje vystúpenie z vlaňajších paralympijských hier v Riu de Janeiro. Po striebre z disciplíny 1 km s pevným štartom si vybojoval zlato v stíhacích pretekoch jednotlivcov na 4 km v kategórii C4.

Tridsaťročný rodák z Piešťan po triumfe v kvalifikácii ovládol aj finále pretekov na štyri kilometre, v ktorom zdolal Austrálčana Kyla Bridgwooda tak suverénne, že ho dostihol o celé kolo. Tretí skončil Rus Sergej Pudov. Metelka obhájil svoju zlatú medailu zo stíhačky z MS 2016 z talianskeho Montichiari. „Bolo to absolútne úžasné. Udržal som si dres majstra sveta do ďalšieho roka a to bol môj cieľ. Ďakujem UCI a všetkým za skvelé podujatie,“ povedal Metelka vo videu zavesenom na twitteri UCI Para-Cycling.

Ešte v sobotu slovenský reprezentant vybojoval na svetovom šampionáte v Kalifornii striebro v pretekoch na 1 km s pevným štartom v kategórii C4. Rovnako ako vlani na paralympiáde v Riu bol nad sily Metelku iba Brit Jody Cundy. Bronz si vybojoval Austrálčan Bridgewood. Cundyho víťazný čas v pretekoch na štyri kolá bol 1:05,614 min. s rýchlosťou 54,866 km/h. A tu sú Metelkove strieborné čísla: 1:06,149 min. a 54,422 km/h. „Tento rok to bolo veľmi tesné. Za legendárnou raketou Cundym som zaostal iba asi o pol sekundy,“ vyznal sa Metelka na Facebooku.

Výsledky:

1 km s pevným štartom – C4 muži: 1. Jody Cundy (V. Británia) 1:05,614 min., 2. Jozef Metelka (SR) 1:06,149, 3. Kyle Bridgwood (Aus.) 1:09,177

Stíhacie preteky jednotlivcov na 4 km – C4 muži: 1. Jozef Metelka (SR), 2. Kyle Bridgwood (Aus.), 3. Sergej Pudov (Rus.)