Hudobný tip: Miles Davis – Sorcerer

  • Kultúra a spoločnosť
  • 27. januára 2017, 07:58
  • Autor:Adam Kvasnica

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 22.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

Hudobným tipom na tento týždeň je album Sorcerer od slávneho amerického džezového trubkára Milesa Davisa, ktorý originálne vydalo v roku 1967 vydavateľstvo Columbia. Na albume môžeme počuť zmes post bopu, free džezu a avantgardného poňatia džezovej hudby. Okrem Davisa na trúbke treba vyzdvihnúť zvyšok formácie v zložení Herbie Hancock a Chicka Corea na piane, Dave Holland na base, mladého bubeníka Tonnyho Williamsa a, samozrejme, tenorsaxofonistu Wayna Shortera. Toto hviezdne zoskupenie špičkových džezových hudobníkov sa zvykne označovať aj ako Second Great Quintet Milesa Davisa. Formácia nahrala v rokoch 1964 až 1968 viacero albumov, ktoré dodnes patria k vrcholu džezovej hudby vôbec a Sorcerer je nepochybne jedným z nich.

Album tohto týždňa si budete môcť vypočuť už túto sobotu o 22.00 h vo vysielaní Rádia Piešťany.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 19. mája 2026
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard