Cibulková mala na dosah veľký obrat, v Austrálii však vypadla

  • Šport / Tenis
  • 23. januára 2017, 19:15
  • Autor:SITA

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala za 2 hodiny a 53 minút 2:6, 7:6, 3:6 s Ruskou Jekaterinou Makarovovou v sobotňajšom stretnutí tretieho kola dvojhry na grandslamových Australian Open v Melbourne. Šestka „pavúka“ pritom reálne mala na dosah najpozoruhodnejší obrat v celej svojej kariére. Tretí set si totiž vynútila z manka 2:6, 0:4 a brejkbalu súperky k tomu. V rozhodujúcom dejstve zaostávala Cibulková 0:2, ale aj mala tri jednotlivé brejkbaly v tzv. Tildenovom geme pri skóre 3:3. Predmetnú hru napokon nezískala a už si nepripísala ani jednu.

„Táto prehra ma pár dní bude mátať. Za stavu 3:3 v treťom sete a troch výhodách som cítila, že teraz prišiel ten moment, keď to zlomím a duel vyhrám. Mrzí ma, že som to neurobila,“ uviedla Cibulková v Rádiu Slovensko.

„V predchádzajúcej sezóne som uspela v mnohých podobných zápasoch, o to viac som teraz frustrovaná. Naozaj som totiž na kurte mala ku koncu pocit, že aj tento duel môže napokon dopadnúť v môj prospech. Uvedomujem si však, že človek nemôže uspieť vo všetkých tesných súbojoch. V takýchto prípadoch si hovoríte, ako veľmi by ste chceli vrátiť sa v čase o trištvrte hodiny naspäť a urobiť určité veci odlišne. To však, samozrejme, nie je možné,“ povzdychla si Cibulková, citoval ju web Tenisovej asociácie žien.

„Možno by som sa teraz – paradoxne – cítila lepšie, ak by som ten druhý set prehrala 1:6 a mohla by som jednoducho povedať, že to nebol môj deň. Veľmi dlho som bola dolu, ale napokon konečne prišli moje okamihy. Nedokázala som však využiť žiadnu z tých troch príležitostí v kľúčovej siedmej hre tretieho setu. Pri jednej som dostala eso, to sa stáva, ale v dvoch zvyšných sa to dalo zvládnuť. Potom som viedla 40:15 pri vlastnom podaní a tiež som to nezvládla, asi som vtedy chcela až priveľa a opakovane som zlyhala. Tieto dva gemy rozhodli o všetkom. Mala som to v rukách a z toho tretieho setu som veľmi sklamaná,“ vyhlásila Cibulková na tlačovej besede podľa portálu podujatia.

„Spočiatku som nemala rytmus a nefungovalo mi podanie, robila som priveľa chýb, herne som sa trápila. Neprestávala som však bojovať a nejako si mi podarilo dostať sa z toho. V treťom sete som si uvedomovala, že som na prahu obratu. Nemyslím si však, že nezdar v závere vyplynul z nejakého doľahnutia stresu a vplyvu mentálnej zložky výkonu. Skôr to bolo zlými rozhodnutiami v dôležitých chvíľach. Pri tých mojich dvoch brejkbaloch v siedmej hre som priebežne váhala, čo mám vlastne vytiahnuť. Nebola som si istá, hoci teraz je mi jasné, že som mala zotrvať pri taktike, ktorá viedla k tej záchrane od polovice druhého setu. Nebola som stopercentne presvedčená o mojom konaní, zablikalo a prejavilo sa jedno percentíčko pochybností,“
rekapitulovala Cibulková.

Najnovšie správy

Viacerí vodiči si všimli, že na ceste medzi Drahovcami a Piešťanmi je odstavený osobný automobil. Podľa našich informácií je tam…
  • 14.08.2018, 10:00
  • Spravodajstvo / Región
V stredu 8. augusta na hematologicko-tranfúziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 24 darcov.
  • 14.08.2018, 21:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
O majetku mesta rozhodovali poslanci bez prítomnosti verejnosti. Takýto postup odsúhlasilo v úvode augustového zasadnutia piešťanského zastupiteľstva všetkých dvanásť prítomných…
  • 14.08.2018, 11:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava