Pedagógovia sa zabávali na plese

  • Kultúra a spoločnosť
  • 19. januára 2017, 08:33
  • Autor:am

Sála piešťanskej Kúpeľnej dvorany ožila elegantnými róbami a uhladenými oblekmi. V sobotu 14. januára totiž Kursalon zaplnili pedagógovia a zamestnanci Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (IFBLR) počas svojho druhého reprezentatívneho plesu.

Pred devätnástou hodinou začali do sály prichádzať usmiati a dokonale upravení hostia. Dámy zvolili najrôznejšie farby a strihy, všetky však tak, ako je na reprezentačných plesoch zvykom, siahli po dlhých róbach. Potom, čo dorazili poslední hostia, sa o úvodné číslo postarali umelci z Anta Agni. Svojou laserovou šou si všetkých plesajúcich nanajvýš podmanili, a to najmä vo chvíli, ako s točiacim sa svetlom vykúzlili skratku inštitútu IFBLR a znak školy, Univerzity sv. Cyrila a Metoda.

Po úvode sa slova zhostil moderátor večera Alexander Štefuca, mikrofón následne odovzdal rektorovi univerzity Jozefovi Matúšovi, ktorý skonštatoval, že IFBLR týmto plesom obohacuje kultúrne dianie v meste Piešťany. „Tento rok univerzita vstupuje do mimoriadne významného roku, keď bude oslavovať 20. výročie vzniku. Boli to roky plné úspechov, ale i neúspechov. S potešením možno konštatovať, že každá naša fakulta má akreditované okrem doktorandského štúdia aj habilitačné a inauguračné konanie. V čom teda máme slabinu – je to vytvorenie podmienok pre rozvoj inštitútu, predovšetkým v smere akreditácie ďalších stupňov vysokoškolského štúdia,“ uviedol rektor univerzity. Nasledujúcimi slovami ešte poprial ničím nerušenú zábavu a na parkete ho už vystriedali profesionálni tanečníci s valčíkom.

Tí už vzali do kola aj prítomných plesajúcich a parket sa čoskoro zaplnil do posledného miesta. Neskôr sa ešte ako hostia predstavili saxofonista Pali Greksa, český spevák Dalibor Janda a slovenská speváčka Marcela Laiferová.

Riaditeľ IFBLR Juraj Štofko poznamenal, že k vzdelávacej úrovni patrí aj zábavná. „Som veľmi rád, že napriek chrípkovému obdobiu a snehu, ktorý napadol v Bratislave, sme mali plnú sálu. Všetky takéto akcie totiž utužujú vzťahy medzi pracovníkmi. Sú veci, ktoré nevyriešite v kancelárii, ale na plese, podujatiach či na káve,“ uviedol riaditeľ. Ples pochválil, tešilo ho najmä logo školy a skratka inštitútu pri svetelnej šou. Začínajúci rok sa bude rovnako ako na zvyšných fakultách niesť v duchu osláv výročia. „Máme rôzne akcie, ktoré vyvrcholia druhým ročníkom veľkej fyzioterapeutickej konferencie v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany,“ dodal J. Štofko.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 2, ktoré je v predaji od 17. januára.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela