Vianočná slávnosť v Hornej Strede

  • Mladí dnes / Školy
  • 25. decembra 2016, 07:32
  • Autor:am

Po roku sa opäť v Hornej Strede uskutočnila Vianočná zabíjačková slávnosť, ktorú usporiadal obecný úrad. V sobotu 10. decembra na námestí rozvoniavala kapustnica, jaternice, klobásy, punč a iné domáce dobroty. Všetci návštevníci si za symbolickú cenu vychutnali rôzne zabíjačkové špeciality. V pestrom programe nemohlo chýbať vystúpenie detí zo Základnej školy s materskou školou v Hornej Strede.

Pod vedením učiteľa Jána Saba si deti pripravili hudobné a spevácke predstavenie, kde prezentovali ukážky z rôznych regiónov Slovenska. Tretiaci a štvrtáci s učiteľkou Ingrid Palkovou sa predstavili vianočnými piesňami, ľudovými zvykmi a prehliadkou vývinu remesiel z Hornej Stredy. Škôlkari prezentovali koledy. Deti zo školského klubu si s vychovávateľkou Monikou Manasovou pripravili ľudové povery, vianočné piesne, básne a tance. Celý program bol sprevádzaný učiteľkami Michaelou Macejkovou a Veronikou Kubicovou.

Akciu obohatila dychová hudba Borovienka a výrobky na vianočných trhoch, napríklad ikebany, medovníky, oblátky, vianočné ozdoby, ktoré zhotovili deti s učiteľkami a rodičmi. Na záver do obce zavítali Mikuláš s anjelom a čertom, ktorí rozsvietili vianočný stromček a deti potešil aj ohňostroj.

0 Shares

Najnovšie správy

Medzinárodný klub žien v Piešťanoch opäť zorganizoval tradičný Charitatívny bazár. Jeho štrnáste pokračovanie sa v sobotu 30. novembra uskutočnilo v…
  • 05.12.2019, 12:00
  • Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
  • 05.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 5. december 2019
Meniny má Oto, zajtra Mikuláš