Siedmi „naj“ elektrikári u župana Mikuša

  • Mladí dnes / Školy
  • 14. decembra 2016, 08:52
  • Autor:vd

O tom, že piešťanská Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE) vychováva technicky zdatných a pre prax použiteľných študentov, svedčí fakt, že pri príležitosti Dňa študentstva predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš ocenil až siedmich študentov za úspešnú účasť na medzinárodných konštruktérskych a robotických súťažiach. Do oblekov nahodení stredoškoláci zažili okamihy slávy v polovici novembra.

„Vďaka svojim výsledkom majú niektorí z nich už v treťom ročníku štúdia splnené podmienky na prijatie na všetky technické školy v Českej a Slovenskej republike,“ uviedol pre Piešťanský týždeň riaditeľ SPŠE Jozef Kolník.

Martin Horváth je víťazom celoslovenskej strojníckej olympiády so svojím robotickým autom, riadeným neurónovou sieťou. Získal ocenenia na krajskom, slovenskom a medzinárodnom kole súťaže ENERSOL – úspora energie a obnoviteľné zdroje, je členom víťazného družstva na Trenčianskom robotickom dni 2016 a obsadil tiež druhé miesto v súťaži Istrorobot 2016 v kategórii Voľná jazda s robotom.

Marek Lörinc a Lukáš Frank sú víťazmi celoslovenskej robotickej súťaže Pozor chodec pre roboty kategórie Y-robot a sú zároveň členmi víťazného družstva na Trenčianskom robotickom dni 2016.

Patrícia Pálková, Matej Ondreička a Patrik Bobocký získali tretie miesto v európskom kole NXP CUP EMEA v Mníchove v súťaži inteligentných robotických autíčok a sú zároveň členmi víťazného družstva na Trenčianskom robotickom dni 2016.

Jakub Lackovič je víťazom celoštátnej súťaže Zenit 2015 v programovaní, umiestnil sa na tretej priečke v európskom kole súťaže NXP CUP EMEA v Mníchove v súťaži inteligentných robotických autíčok a je tiež člen víťazného družstva na Trenčianskom robotickom dni 2016.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 50, ktoré je v predaji od 13. decembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
štvrtok, 20. jún 2019
Meniny má Valéria, zajtra Alojz