Nie sú to len „kockáči“, vedia zabrať aj v charite

  • Mladí dnes / Školy
  • 8. decembra 2016, 08:40
  • Autor:vd

Piešťanskí gymnazisti nie sú len „kockáči“, ktorí trávia väčšinu času učením, nemyslia len na písomky a skúšania, ale sú to mladí ľudia, ktorí sú ochotní pomáhať a zapájajú sa do rôznych dobrovoľníckych aktivít. Dokázali to priamo v uliciach mesta, keď v dvoch zbierkach pomohli vyzbierať viac ako 800 eur.

„Som rada, že sa naši dobrovoľníci venujú zmysluplne pomoci tým, ktorí sú na ňu odkázaní. V tomto školskom roku sa zapojili do dvoch charitatívnych zbierok v spolupráci s národnými organizáciami, ktoré ich zastrešujú,“ informovala nás koordinátorka dobrovoľníkov Stanislava Šimová z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch.

V septembri sa päť dvojčlenných družstiev zapojilo v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých do charitatívnej zbierky Biela pastelka pre zrakovo postihnutých. Dobrovoľníci dopomohli čiastkou 530 eur k dosiahnutiu celkového výnosu 9445 eur v Trnavskom kraji. Pred pár dňami, 11. novembra, zasa vyšli do ulíc s pokladničkami tri trojčlenné družstvá. Podieľali sa na zbierke Hodina deťom a podarilo sa im vyzbierať 251 eur. S dobročinnosťou ani zďaleka nekončia, už na Mikuláša, 6. decembra, pomôžu charitatívnej zbierke Úsmev ako dar.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 49, ktoré je v predaji od 6. decembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Medzinárodný klub žien v Piešťanoch opäť zorganizoval tradičný Charitatívny bazár. Jeho štrnáste pokračovanie sa v sobotu 30. novembra uskutočnilo v…
  • 05.12.2019, 12:00
  • Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
  • 05.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 5. december 2019
Meniny má Oto, zajtra Mikuláš