Vodní pólisti nestačili na Komárno

• Vodné pólo / Šport
  • 11. novembra 2016, 08:22
  • Autor:R. Chlpek

Aj v druhom kole vodnopólovej extraligy mali hráči KVP Kúpele Piešťany výhodu domáceho prostredia, keď v sobotu 29. októbra v bazéne na kúpalisku Eva privítali pólistov KVP Komárno. Pred tromi týždňami počas Slovenského pohára Piešťanci tohto súpera vo vyrovnanom súboji zdolali, podobný zápas sa očakával aj teraz. Realita však bola iná, domáci KVP prehral 7:14.

Pólistom Kúpeľov vôbec nevyšiel nástup do stretnutia a v 5. min prehrávali už 0:4. Do konca prvej štvrtiny skorigoval na 1:4 Filo. Zlá úvodná štvrtina sa nakoniec ukázala ako rozhodujúca pre ďalší priebeh zápasu. Druhá a tretia štvrtina boli vyrovnané, ale hostia si stále udržiavali štvor- až päťgólové vedenie. Piešťanskí pólisti nevyužívali vyložené príležitosti, vôbec im nevychádzala streľba a spravili veľa nevynútených chýb. Komárno malo priebeh celého zápasu pod kontrolou a zaslúžene zvíťazilo 14:7.