Young Art Show: Módne kolekcie aj akrobacia

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 26. októbra 2016, 11:13
  • Autor:am

Deviaty ročník prehliadky diel mladých umelcov opäť zaplnil Dom umenia Piešťany. V piatok 21. októbra si diváci vychutnali slávnostnú finisáž výstavy výtvarného umenia s názvom Young Art Show. Obrazy, fotografie či iné diela doplnili aj rôznorodé kolekcie oblečenia, ktoré jedna vec spájala – kult ženy.

Diela mladých umelcov si v Dome umenia prezerajú návštevníci už od 5. októbra. Tento rok totiž namiesto vernisáže stavili na slávnostnú finisáž, čo však v žiadnom prípade podujatiu neubralo punc noblesnosti. Večer moderovala stálica Diana Hágerová, svoje módne kúsky predviedli dizajnérky Kristína Bánovská, Monika Pšenicová, Petra Kovácsová, Tatiana Ďurkovová, Tatiana Dvořáková a Viera Futáková. Jedinečné kolekcie, z ktorých jedna vychádzala z 20. storočia, iná zasa z ružovej farby, mnohé prvky výrazne rozlišovali. Každá z nich sa však prostredníctvom svojich výtvorov snažila pozdvihnúť ženskosť, i keď rôznymi spôsobmi. Modelkám polichotil a aj ostatné ženy v hľadisku, na javisku či v zákulisí pozdravil organizátor podujatia Martin Ševčovič: „Treba chváliť všetky dámy, pretože im pochvala patrí.“

O kultúrny program sa už tradične postaral klavirista Ján Rau a raper Vladis, svoju šou predviedla aj trojica tínedžerov – akrobatov, ktorí si hovoria For Fun Crew. Saltá, premety a ďalšie kúsky diváci ocenili silným potleskom a po skončení prehliadky sa odobrali do foyeru kultúrneho stánku, kde už bol pre nich pripravený slávnostný raut.

umelcov.

Do medzinárodného projektu Young Art Show sa tento rok zapojilo 64 mladých výtvarníkov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Ruska, Rumunska, Srbska, Španielska, Veľkej Británie a USA. Podujatie poskytuje priestor pre komunikáciu a prezentáciu mladým začínajúcim výtvarníkom. Projekt je zameraný najmä na študentov a absolventov domácich a zahraničných vysokých umeleckých škôl. Publiku ponúka náhľad do časti súčasného slovenského a zahraničného výtvarného umenia.

Výtvarné diela si v Dome umenia môžete pozrieť do 30. októbra.

0 Shares

Najnovšie správy

Mesto Piešťany vyčlenilo v rozpočte na tento rok peniaze na rekonštrukciu autobusovej zastávky v mestskej časti Kocurice. Tá je dlhodobo…
  • 24.01.2022, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 24. januára. Tento deň je Dňom komplimentov a Sviatkom sv. Františka Saleského. Meniny má Timotej.
  • 24.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 25. januára. Tento deň je Sviatkom obrátenia Pavla. Meniny má Gejza.
  • 25.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 25. januára 2022
Meniny má Gejza, zajtra Tamara