Victoria Regia: Kvetinové korzo už v sobotu

  • Kultúra a spoločnosť
  • 21. septembra 2016, 09:31
  • Autor:vd

V dňoch 19.-25. septembra budú v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána i v Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch súťažiť a prezentovať sa najlepší aranžéri na Majstrovstvách Slovenska vo floristike v rámci 23. národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou – Victoria Regia 2016.

Ich diela inšpirované témou „Na krídlach anjela“ bude možné vidieť v interiéri Fontány aj vonku. Profesionáli budú súťažiť s floristickými dielami určenými na prvé sväté prijímanie, budú vytvárať svadobnú dekoráciu nevesty, dekoráciu priestoru a anjelskú kyticu. Študenti záhradníckych škôl vytvoria dekorácie na prvé sväté prijímanie, svadobnú kyticu a vysadzovanú kompozíciu v tvare venca na hrob. Deti základných škôl budú súťažne zhotovovať prízdobu sviečky na sväté prijímanie, budú ozdobovať anjelika a vytvárať kytičku pre krstnú mamu. Galavečer s vyhlásením výsledkov bude v stredu 21. septembra o 19.00 h v KSC Fontána.

Obľúbené kvetinové korzo s alegorickými vozmi, ale i pešími a skupinovými alegóriami a tiež slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v sobotu 24. septembra. Sprievod pôjde o 14.00 h tradične z Kúpeľného ostrova cez Winterovu ulicu k Hudobnému pavilónu v mestskom parku. Vyhlásenie víťazov bude „pod mušľou“ o 16.00 h.

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 21. apríla 2024
Meniny má Ervín, zajtra Slavomír