Čajky zdolali maďarské šampiónky Uniqa Euroleasing Šopron 77:56

• 18. septembra 2016, 16:22

Piešťanské Čajky si v štvrtom prípravnom stretnutí pripísali víťazstvo nad kvalitným euroligovým súperom. Piešťanky v sobotu zdolali na domácej palubovke Diplomat arény maďarské šampiónky Uniqa Euroleasing Šopron v pomere 77:56.

Šopron na zápas nastúpila v nekompletnej zostave a na piešťanskej palubovke sa nepredstavili viaceré legionárky maďarského celku. V divokom a miestami rozháranom začiatku mali mierne navrch hostky, no Čajky si ich nenechali utiecť a najmä po dvoch trojkách od Brown a Páleníkovej držali so svojimi súperkami krok a po prvej štvrtine viedla Šopron 17:14. Čajkám sa vydaril vstup do druhej časti, začali hrať aktívne a využívali aj nepresné prihrávky hostiek na rýchle protiútoky. Darila sa im takisto aj trojbodová streľba a úradovalo najmä trio Brown – Páleníková – Slamová, ktorým zdatne sekundovala ajvýborne hrajúca Mikulášiková. Aktívna hra priniesla Čajkám polčasové vedenie 37:25.

Čajky v podobnom nasadení pokračovali aj po prestávke a aj naďalej diktovali tempo hr. Po trojkách Páleníkovej, Brown i Slamovej dokonca viedli 51:30 a pred poslednou časťou 58:39. Úvod poslednej štvrtiny priniesol miernu dramatizáciu, kedy hráčky hosťujúceho tímu premenili v priebehu minúty tri trojky po sebe a dotiahli sa na 50:58. Čajky však skúsenou hrou v závere nedovolili súperkám znížiť svoj náskok a v závere po dvoch trojkách Oroszovej a jednej Balážovej upravili na konečných 77:56.

Čajky najbližšie čaká kvalitne obsadený turnaj v Lučenci (22.-24.9.), kde si zmerajú sily s tímami USK Praha, Wisla Krakow a DVTK Miškolc.

Piešťanské Čajky – Uniqa Euroleasing Šopron 77:56 (14:17, 37:25, 58:39)

Piešťanské Čajky: T. Páleníková 19, Brown 14, Oroszová 10, Mikulášiková 6, Balážová 5, (Košarišťanová, Horvátová 4, Handy 4, Slamová 11, Oliver 4). Tréner: M. Pospíšil.

Uniqa Euroleasing Šopron: Fegyverneky 19, Weninger 9, Crvendakič 13, Határ 1, Dubei 14, (Bakó, Bokondy) Tréner: L. Sterbenz

TH: 7/4 – 22/21.
FAULY: 18 – 20.
TROJKY: 11 – 3.