• Veslovanie / Šport
  • 14. septembra 2016, 13:44
  • Autor:av

Už aj piešťanskí dorastenci vo veslovaní získali prvé skúsenosti na veľkej regate. Počas prvého septembrového víkendu sa v rakúskom Villachu konala medzinárodná regata, kde veslári VK Sĺňava Piešťany Pavol Taraba a Martin Spanakis zbierali nové skúsenosti.

Na programe okrem dvojskifu mali spoločne s chlapcami z Břeclavi párovú štvorveslicu a dokonca sa postavili na štart 1500 metrov dlhej trate aj v osemveslici. Preteky vo štvorveslici a osemveslici nedopadli podľa predstáv břeclavského trénera, no keďže majú v týchto posádkach nastúpiť aj na ďalších pretekoch v českých Račiciach, bralo sa to ako výborná príprava a tréning vo veľmi dobrej konkurencii.

Vo svojej obľúbenej disciplíne, dvojskife, chlapcom ušlo A-finále len o 0,64 sekundy. Obaja sa zhodli, že v náročných podmienkach, vo veľkých vlnách a bočnom vetre, to boli od štartu až do cieľa vyrovnané preteky. Od začiatku si prvú pozíciu kontrolovala rakúska posádka a o druhé postupové miesto bojovali piešťanskí dorastenci s pražskou posádkou, ktorá mala trošku viac síl a v závere ich predstihla. V nedeľňajšom B-finále skončil dvojskif Taraba – Spanakis na druhom mieste a celkovo sa umiestnil na ôsmej priečke.