Vodní lyžiari s viacerými titulmi

• 31. augusta 2016, 09:53
  • Autor:ľm

Na Sĺňave sa v auguste konali majstrovstvá Slovenska všetkých kategórií a piešťanskí vodní lyžiari si počínali veľmi úspešne.

Najúspešnejší boli Adam Masár a Jakub Oravec, ktorí získali po dva tituly. Masár v skokoch v ďalšom osobnom rekorde 42,4 metra a v kombinácii, J. Oravec v trikoch i slalome. Úspešná bola aj Zuzana Oravcová, ktorá nemala konkurenciu a získala štyri víťazstvá. Po jednom titule si vybojovali Ester Oravcová a Matúš Petráš v slalome, Klára Rybárová a Peter Oravec v trikoch.

Z domácich pretekárov na stupne víťazov ešte dosiahli Samuel Oravec a Marián Danáš. Za úspech považujeme aj štvrté miesta našich najmladších vodných lyžiarov Ley Horňákovej a Mária Stančeka v trikoch. Dvaja najlepší piešťanskí lyžiari, ktorí splnili limity pre účasť na majstrovstvách Európy a Afriky v talianskom Recette, sa pri účasti pretekárov z 21 krajín nestratili. J. Oravec sa umiestnil v trikoch na 15. mieste a A. Masár bol v skokoch rovnako pätnásty. Masár ešte pridal 16. miesto v kombinácii a Oravec 28. v slalome.

Piešťanskí pretekári sa v septembri zúčastnia otvorených majstrovstiev SR a ČR v Stráži pod Ralskem, kde budú bojovať o tituly bez rozdielu kategórií.