Na ranč Cawalero si opäť posvietia veterinári

  • Spravodajstvo
  • 31. augusta 2016, 13:17
  • Autor:Jozef Vojčiniak

Stojaté vody definitívneho riešenia problému so zvieratami na ranči Cawalero na Vážskom ostrove v Piešťanoch sa predsa len pohli k lepšiemu a regionálna veterinárna správa v Trnave obnovila správne konanie vo veci zanedbania starostlivosti o zvieratá. Udialo sa tak na popud Piešťanského týždňa, ale i na základe úsilia čitateľky, ktorá náš článok z vydania č. 33/16 zaslala profesorovi Jozefovi Bírešovi, ústrednému riaditeľovi Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Slovenskej republiky v Bratislave.

„Náš veterinárny inšpektor chov už dvakrát navštívil a upozornil majiteľku na nedostatky. Situácia sa trochu zlepšila, ale i tak sme začali správne konanie vo veci zanedbania starostlivosti o zvieratá,“ informoval nás Ľuboslav Lorinčák, riaditeľ Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Trnave.

Tá začala podnikať kroky voči majiteľke ranču, kde sa nachádzali tri psy, dva kone a jeden poník ešte v januári tohto roku na základe nášho upozornenia. Správne konanie, ktoré vtedy viedol veterinárny inšpektor Ján Šiška, vyvrcholilo zabavením zvierat a ich umiestnením do náhradnej starostlivosti.

Po pár mesiacoch bolo však všetko inak, majiteľke sa za pomoci advokátky podarilo rozhodnutie štátnych veterinárov zrušiť a zvieratá museli putovať späť na ranč na Vážsky ostrov.

Náprava v prístupe k starostlivosti o zvieratá však nenastala a nám do redakčného e-mailu opäť začali chodiť informácie o zlom stave koní. Privátna veterinárka, ktorú sme oslovili, nám potvrdila podozrenie na týranie zvierat z dôvodu ich zanedbaného zdravotného stavu.

Viac sa dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 35, ktoré je v predaji od 30. augusta.


0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor