Ďalšie vysoké víťazstvo PFK

• 24. augusta 2016, 10:45

Futbalisti PFK Piešťany ostávajú naďalej neporazení. V nedeľu vyhrali na pôde Merašíc vysoko 6:0 a s deviatimi bodmi sú lídrami tabuľky ôsmej ligy.

Tesne pred výkopom sa menila zostava Piešťan i rozostavenie, keďže sa pri rozcvičke zranil útočník Nagaj. Mužstvo sa s tým dokázalo vyrovnať a v 30. min vyhrávalo už 3:0. Do polčasu ešte Glos z penalty zvýšil skóre na 4:0. V druhom polčase už bolo na strane Piešťancov viac nepresností a aj šancí bolo pomenej. Dvakrát bol však domáci brankár prekonaný a raz ho zachránila žrď. Na druhej strane piešťanský gólman Olejník nemusel riešiť žiadnu nebezpečnú situáciu.

Michal Krajčovič, tréner PFK: „Do zápasu sme išli s cieľom čo najrýchlejšie rozhodnúť o výsledku a vyhnúť sa zbytočnej nervozite, ktorá by mohla pri vyrovnanom stave na ihrisku vzniknúť. Napriek zraneniu útočníka Michala Nagaja mužstvo pôsobilo kompaktne a v 30. minúte už bol zápas rozhodnutý. Domácich sme počas celého stretnutia k ničomu nepustili. Výkonmi ma potešili obrancovia Javorka, Krajčovič a ovenzívni ťahúni Glos s Prišticom. Cieľ sme splnili a s aktivitou mužstva, hlavne v prvom polčase, som spokojný. Zostávame lídrami súťaže, takže vládne spokojnosť.“

■ OŠK Merašice – PFK Piešťany 0:6 (0:4)
Góly: 9. Krištof, 12. Sýkora, 29. Dadík, 41. Glos (pen), 58. Valla, 88. J. Stachura

Zostava PFK: Olejník – Krajčovič, Javorka, Prištic, Glos, Sýkora, J. Stachura, M. Dadík, P. Dadík, Valla, Krištof (Javorka, Horňanský)