Veslársky kemp navštívilo štyridsať detí

  • Veslovanie / Šport
  • 11. augusta 2016, 08:17
  • Autor:th


Veslársky klub VK Sĺňava Piešťany myslel počas prázdninového mesiaca júl aj na voľný čas pre mládežníkov a prichystal pre nich veslársky kemp, kde sa mohli učiť základom tohto športu, ktorý má v kúpeľnom meste hlbokú tradíciu.

Organizátorom sa podarilo prilákať viacero detí, ktoré o tento krásny, no nesmierne náročný šport prejavili záujem. „S účasťou sme boli veľmi spokojní. Cestu si k nám našlo až 41 detí, čo je pri rozmanitosti športov v Piešťanoch a okolí veľmi pekné číslo," povedal Andrej Vičan z VK Sĺňava.

Organizátori kempu pripravili pre deti bohatý a pestrý program, ktorý im vyplnil prázdninové dni. „Okrem veslovania na vode si vyskúšali veslársky trenažér, veslársky bazén a, samozrejme, aj doplnkové loptové hry či jazdu na kolieskových korčuliach a bicykli. Firma Sports urobila deťom program, v ktorom sa dozvedeli zaujímavosti o sladkovodných rybách, o slovenských riekach a na jazere Sĺňava si mohli pozrieť na sonaroch, ako vyzerá dno nádrže i aké ryby vo Váhu plávajú," prezradil A. Vičan.

Deťom sa venovali tréneri Ľubica Obertová, Erika Jurgová, Miroslav Škulec spolu s animátorkou Viktóriou Obertovou a pri všetkom im pomáhali aj skúsení dorastenci a dorastenky. „Odozvu sme mali veľkú, každý rok sa nám postupne zväčšuje členská základňa. Nováčikov budeme môcť oficiálne privítať až v polovici augusta, keď sa začne oficiálna tréningová príprava mládeže. Veríme, že aj z týchto mladých nádejných začínajúcich veslárov sa stanú raz takí úspešní športovci ako je náš Lukáš Babač," dodal na záver člen výboru VK Sĺňava.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 32, ktoré je v predaji od 9. augusta.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 17.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel