Tri prvenstvá pre šachistov ŠK Kúpele

• Šport / Ostatné športy
  • 4. augusta 2016, 13:33
  • Autor:Š. Gregorička

Piešťanskí šachisti neodpočívajú ani počas letnej prestávky v súťažiach družstiev. Tú využili na účasť na turnajoch jednotlivcov, v ktorých sa im darilo. Peter Ábel vyhral Memoriál T. Nemca v Bratislave, Anton Mihálik medzinárodný turnaj seniorov vo Veľkom Mederi a Ján Čuridlo sa stal v Tatranských Matliaroch majstrom Slovenska vo vekovej kategórii nad 80 rokov.

Ako prvý sa tešil z prvenstva P. Ábel, ktorý vyhral v konkurencii 57 hráčov Memoriál T. Nemca v rapid šachu. Hralo sa švajčiarskym systémom na deväť partií a Ábel v nich získal osem bodov. O pol boda menej mal druhý Milan Pacher zo Slovana Bratislava a tretí skončil so 7,5 bodmi Miroslav Kleman z Modry.

J. Čuridlo skončil v Tatranských Matliaroch na majstrovstvách Slovenska seniorov „B“ nad 65 rokov v open kategórii v konkurencii 73 hráčov na 34. mieste. Zároveň vyhral spomedzi piatich hráčov so 4,5 bodmi kategóriu nad 80 rokov. Jeho oddielový kolega Jozef Bardík bol v kategórii nad 65 rokov s rovnakým počtom bodov tridsiatysiedmy.

Z prvenstva sa tešil aj šéf klubu ŠK Kúpele A. Mihálik, ktorý vyhral medzinárodný turnaj seniorov vo Veľkom Mederi. Mihálik získal šesť bodov rovnako ako jeho oddielový kolega Ivan Pobjecky, ktorý skončil druhý.

„Som rád, že sa nám darilo. Vo Veľkom Mederi sa predstavilo 58 hráčov zo Slovenska a Maďarska. Náš klub zastupovali piati šachisti. Okrem prvých dvoch miest sme mali ešte vďaka Jánovi Čuridlovi, Ľubovi Nedorostovi a Michalovi Stolárovi vo výsledkovej listine zastúpenie aj v tretej desiatke, keď všetci traja získali po štyri body. Patrilo im 22., 23. a 25. miesto. Potešili aj výsledky P. Ábela a J. Čuridla. Ábel vyhral v Bratislave z deviatich partií sedem a v dvoch remizoval. Na svojom konte mal aj víťazstvo nad veľmajstrom Pacherom zo Slovana Bratislava. Čuridlo získal vo svojej vekovej kategórii už štvrtý titul majstra Slovenska,“ zhodnotil
úspešné účinkovanie na turnajoch A. Mihálik.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 31, ktoré je v predaji od 2. augusta.