Sestry Majerčíkové uspeli na domácej vode

• Šport / Ostatné športy
  • 3. augusta 2016, 10:02
  • Autor:mm

Štvrté kolo Majstrovstiev Slovenska Formuly Future sa konalo na Sĺňave v sobotu 23. júla. Preteky usporiadal domáci Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany. Sedemnásť pretekárov súťažilo vo viazaní vodáckych uzlov a v jazde na gumenom motorovom člne. Podujatia sa zúčastnili viaceré kluby, napriek tomu najväčšie zastúpenie mal usporiadateľský klub.

V kategórii mladších žiakov si zmeralo sily jedenásť pretekárov a v kategórii starších žiakov sa ich zúčastnilo šesť. Počasie pripravilo súťažiacim pekný slnečný deň, ale riasy a vodná tráva sa postarali o náročnejšie podmienky, a to hlavne mladším žiakom vzhľadom k slabšiemu výkonu motoru na člne.

V kategórii starších žiakov sa najviac darilo Jakubovi Veselému z klubu Viking Medveďov, ktorý získal 1000 bodov, na druhej priečke sa umiestnil Oliver Šíra z klubu OVM Malacky (927) a na tretej Soňa Majerčíková reprezentujúca klub H2O Motorsport Piešťany (619). Medzi mladšími žiakmi skončila prvá Nina Majerčíková z H2O Motorsport Piešťany (794), druhý bol Julian Vandenpoorten z klubu MA-JAK Malacky (720) a tretí Šimon Jung z klubu SJ sport Malacky (694).

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 31, ktoré je v predaji od 2. augusta.