Dôchodcovia z Modrovej oslavujú desaťročnicu jednoty

  • Kultúra a spoločnosť
  • 3. augusta 2016, 10:06
  • Autor:dj/red

Obyvatelia Modrovej, združení v miestnej Jednote dôchodcov Slovenska (JDS), oslávili desaťročnicu založenia svojej organizácie. Pri jej vzniku stáli Mária Lovásová, Jozef Šimko a bývalý starosta Marian Lacko.

„V súčasnosti máme 65 členov. Môžem konštatovať, že roky, ktoré máme za sebou, boli plodné najmä vďaka aktivite našich členov, ktorí nechcú byť nepotrební, izolovaní od spoločnosti, ale chcú starnúť aktívne,“ povedala predsedníčka Základnej organizácie JDS Modrová, Daniela Janíková. Uviedla i výpočet aktivít seniorov: „Pravidelne sa zúčastňujeme brigád pri skrášľovaní obce. Boli sme na výstave kvetov v Trenčíne a na vianočných trhoch vo Viedni. Navštívili sme Bratislavský hrad a zúčastnili sa zasadnutia parlamentu. Organizujeme spoločenské posadenia, na ktoré pozývame dôchodcov z družobných organizácií. Dobrú náladu nám kultúrnym programom vždy vylepšia deti zo Základnej školy Lúka a naše Modrovanky-Krojovanky.“

Okrem týchto aktivít sa členovia JDS Modrová starajú o pomník padlých hrdinov vojen. Organizujú zber šatstva pre deti z postihnutých krajín. Zapájajú sa do zbierky Deň narcisov, čím finančne prispievajú na liečbu onkologických pacientov. Pretože medzi členkami je plno šikovných gazdiniek, pred Vianocami pravidelne pečú medovníky a oblátky. Na spoločenských stretnutiach, ktoré organizujú vo svojom klube, si navzájom vymieňajú skúsenosti, nápady i inšpirácie, debatujú a pozývajú medzi seba zaujímavé osobnosti. Mali besedu s lekárkou, spisovateľkou či s kozmetičkou.

Nezabúdajú ani na starších obyvateľov obce, ktorí pre zdravotné problémy nemôžu zájsť do kolektívu rovesníkov. Navštevujú ich domácnosti v rámci Mesiaca úcty k starším a tiež pri ich životných jubileách. „Staráme sa o zdravie našich členov, umožňujeme im relax v kúpeľoch so štátnou dotáciou. Naše aktivity podporuje nielen aj starosta obce Stanislav Uhrin spolu s pracovníčkami obecného úradu, ale i sponzori Miloš Bobčík a bratia Milan a Pavol Dzurkovci. Chcem poďakovať nielen im, ale aj našim aktívnym členom za spoluprácu a ochotu,“ dodala predsedníčka.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 31, ktoré je v predaji od 2. augusta.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor