Ratnovce: Hodovali pod novou vlajkou s erbom patrónky

  • Kultúra a spoločnosť
  • 2. augusta 2016, 15:02
  • Autor:Milan Boďo/vd

V Ratnovciach mali hody. Slávnosť pripadla na nedeľu 24. júla. Nechýbal vyzdobený kostol, slávnostná svätá omša, posvätenie i vztýčenie novej vlajky s erbom, ale tiež kolotoče, tancovačka a hostina. Deň predtým na miestnom futbalovom ihrisku usporiadali priateľský nohejbalový turnaj.

Hodová slávnosť sa začala ako každý rok nedeľnou omšou, kde krojovaná skupina odovzdala farárovi Romanovi Šurdovi obetné dary. Práve on na žiadosť starostu obce Petra Gogola i poslaneckého zboru požehnal novú vlajku Ratnoviec. Je na nej vyobrazený erb svätej Margity Antiochijskej, patrónky kostola i Ratnovčanov. Popoludní sa pred obecným úradom zišli hodovníci, o dobrú náladu sa postarala kapela Inovčanka a Ratnovské spievanky. Nechýbal vyzdobený dobový voz s náradím z roku 1937. Pri pohľade naň si skôr narodení Ratnovčania zaspomínali na históriu i staré časy.

Obec však mladne, vidno to z demografického vývinu. Miestna škôlka má menšiu kapacitu, a aby vyhoveli požiadavkám mladých rodičov, chcú Ratnovčania vo svojej obci postaviť nové predškolské zariadenie. Starosta spolu s poslancami upevnili a vztýčili nielen novú vlajku pri obecnom úrade, ale poklepali aj symbolický kameň s dátumom začiatku výstavby materskej školy.

Po oficialitách už ľudia iba hodovali, spievali, tancovali a popíjali dobré vínko. Pekné letné popoludnie sa vydarilo, tak ako si ho Ratnovčania naplánovali.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 31, ktoré je v predaji od 2. augusta.


0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
  • 06.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 7. december 2019
Meniny má Ambróz, zajtra Marína