Piešťanské Čajky ulovili talentovanú pivotku Rebeku Mikulášikovú

  • Šport / Basketbal
  • 1. júla 2016, 13:26
  • Autor:ts

Piešťanské Čajky hlásia ďalšiu posilu! Klubu z kúpeľného mesta sa podarilo uloviť mladú reprezentantku do 18 rokov Rebeku Mikulášikovú, ktorá do Piešťan prichádza z Nitry. Stále ešte len 16-ročná pivotka je jednou z opôr slovenskej reprezentácie do 18 rokov pred nadchádzajúcimi majstrovstvami Európy v Maďarsku.

189 centimetrov vysoká hráčka sa s Piešťanskými Čajkami dohodla na viacročnom kontrakte a je veľkým prísľubom do budúcnosti. „Je to pre mňa obrovská výzva a veľká príležitosť už len trénovať hrať za Piešťanské Čajky. Som strašne rada že si ma do Piešťan vybrali a budem môcť pôsobiť v takto kvalitnom družstve. Dám do toho úplne všetko, aby som ľudom, ktorí mi dali túto dôveru ukázala, že na to mám,“ prezradila nová Čajka Rebeka Mikulášiková.

S angažovaním slovenskej reprezentantky do 18 rokov, ktorá výraznou mierou pomohla v minulej sezóne Nitre k postupu do extraligy je spokojný aj tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil. „Rebeka je talentovaná hráčka využiteľná na pozíciách 5 a 4. Skvelú prácu s ňou urobil materský klub v Nitre, pred ktorým musím dať klobúk dole za ich prácu s mladými hráčkami. Teraz bude našou úlohou rozvíjať  schopnosti, ktoré jej pomôžu postupne sa etablovať na vyššom stupni basketbalu.“

Vizitka:Meno a priezvisko: Rebeka Mikulášiková

Dátum a miesto narodenia: 31.07.1999 v Nitre

Výška: 189

Pozícia: Pivotka

Predchádzajúce pôsobisko: Nitra

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 17.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel