Piešťanskí cyklisti majstrami Slovenska

• 29. júna 2016, 09:28

Cyklistický klub CK Piešťany usporiadal v nedeľu 19. júna ôsme kolo pretekov Merida Road Cup, ktoré boli zároveň majstrovstvami Slovenska v časovke jednotlivcov. Podujatie sa konalo ako Memoriál Eduarda Kuľu, ktorý pretekal ako veterán za CK Piešťany a tento rok nás navždy opustil.

Trať 20-kilometrovej časovky viedla zo Sokoloviec cez Jalšové, Koplotovce a pred Hlohovcom sa cyklisti otočili späť na Sokolovce. Teplota bola okolo 26 stupňov Celzia, skoro bezvetrie, takže počasie výsledné časy neovplyvnilo.

Piešťanskí cyklisti opäť neobišli naprázdno. V kategórii D sa majstrom Slovenska stal Milan Tupý, druhý skončil Miloš Gežo, tretí Dominik Tábora a na štvrtom mieste bol Peter Polák. V kategórii F získal majstrovský titul František Ostracký, štvrtý prišiel do cieľa Peter Rihay a piaty Milan Karaba.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 26, ktoré je v predaji od 28. júna.