Rozoberali riešenia pre kultúrne Piešťany

  • Spravodajstvo
  • 28. júna 2016, 13:51
  • Autor:am

Horúce letné popoludnie strávili domáci milovníci kúpeľného mesta vo vychladenom priestore Galérie NaMi pod kolonádou. V sobotu 25. júna sa debatovalo o potrebe skultúrnenia Piešťan.

Stretnutie otvorila majiteľka galérie Naďa Mikolášiková svojim príspevkom, v ktorom okrem iného vravela i o zanedbaných historických budovách v meste či nedostatočnom dbaní o tunajšiu kultúru. Na jej podnet sa rozprúdila aj debata o vhodnosti animovaných postavičiek pred mestským kultúrnym strediskom, diskutujúci si pospomínali tiež na premiestnenie veveričky či sochu Ľudovíta Wintera.

Po jej vstupe dostala slovo piešťanská architektka Eva Rohoňová, ktorá si pripravila prezentáciu o verejných priestoroch a nedostatočnom využití týchto plôch. Diskutujúcim ukázala, v akých miestach by sa dali vybudovať oddychové zóny, predniesla tiež myšlienku o využití nábrežia, ktoré síce ako mesto máme k dispozícii, no namiesto oživenia tohto miesta sa okoloidúci dívajú len na zadné strany budov.

Po oboch príspevkoch sa v galérii, do ktorej okrem iných zavítali i poslanci mestského zastupiteľstva Jozef Malík, Peter Tremboš a Martin Valo, rozprúdila viac než hodinu trvajúca debata. Prítomní sa porozprávali o stave budov v súkromnom vlastníctve, parkovaní v Piešťanoch, ale aj členoch mestských komisií. Záverom stretnutia sa stalo konštatovanie, že mesto by si pri novinkách, rozhodnutiach a návrhoch malo vždy nechať poradiť od odborníkov.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 26, ktoré je v predaji od 28. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor