L. Babač na olympiádu nepôjde

  • Veslovanie / Šport
  • 7. júna 2016, 15:15
  • Autor:SITA

Slovenský reprezentant, Piešťanec Lukáš Babač, potvrdil v závere týždňa, že patrí do svetovej veslárskej špičky, ale na olympijských hrách v brazílskom Rio de Janeiro s ňou nebude môcť súťažiť. Nepodarilo sa mu uspieť v kvalifikácii a pozitívny výsledok nepriniesla ani snaha Slovenského veslárskeho zväzu o voľnú kartu.

„Na našu žiadosť o jej udelenie sme dostali z Medzinárodnej veslárskej federácie negatívnu odpoveď s vysvetlením, že uzávierka žiadostí bola už 15. januára, čiže v našom prípade to bolo teraz bezpredmetné. Navyše, sú viac-menej určené pre zástupcov z rozvojových krajín. Škoda, že Lukáš bude na olympiáde chýbať, ale už je to za nami a pozeráme sa dopredu,“ poznamenal predseda a zároveň generálny sekretár Slovenského veslárskeho zväzu, Alexander Dénes.

Tripartitná komisia mala k dispozícii dovedna štyri voľné karty – po dve v mužskom i ženskom skife. V stanovenom termíne bolo o tie mužské 12 uchádzačov, z ktorých ich napokon udelili duu Al Hussein Gambour (Líbya) a Luigi Teilemb (Vanuatu).

L. Babač si v skife ľahkých váh v druhom kole Svetového pohára vo švajčiarskom Luzerne vybojoval druhú priečku, keď s Chorvátom Lukom Radoničom prehral len o päť stotín sekundy. Hoci vo svojej disciplíne patrí k najlepším, tá, žiaľ, nie je súčasťou olympijského programu. Preto sa pár dní predtým pokúsil tiež v luzernských vodách získať miestenku medzi „ťažkými“ skifármi, ale jeho účinkovanie na olympijskej kvalifikačnej regate sa skončilo už v semifinále, pričom finalisti bojovali o zostávajúce tri miestenky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel