Prvou posilou Piešťanských Čajok je slovenská reprezentantka Angelika Slamová

  • Šport / Basketbal
  • 2. júna 2016, 10:25
  • Autor:ts Piešťanské Čajky

Piešťanské Čajky hlásia prvú posilu! Novou akvizíciou dvojnásobných vicemajsteriek Slovenska sa stala slovenská reprezentantka Angelika Slamová, ktorá do Piešťan prichádza zo Šamorína.

Druhá najlepšie bodujúca hráčka ženskej basketbalovej extraligy s priemerom 15 bodov na zápas, je tak prvým úlovkom piešťanského celku pred nadchádzajúcou sezónou. " Sme veľmi radi, že po obojstranne korektných rokovaniach s hráčkou sme dospeli ku dohode a podpísali sme s Angelikou hráčsku zmluvu. Je to hráčka, ktorá prešla viacerými mládežníckymi reprezentačnými výbermi a je členkou aj seniorského kádra. Pre mňa osobne tento prestup zostane dlho v pamäti, nakoľko bol prvý v mojej novej funkcii " uviedla generálna manažérka Piešťanských Čajok Bronislava Borovičková.

S novou posilou je spokojný aj tréner Čajok Martin Pospíšil, ktorý s Angelikou Slamovou ráta na pozície 2 alebo 1. „Osobne ma veľmi ma teší, že sa nám podarilo dohodnúť s Angelikou. Je to hráčka, ktorá má víťaznú mentalitu a veľký potenciál napredovania, ktorý budeme tvrdou prácou rozvíjať. Vekovo je mladá hráčka, prvýkrát v kariére ochutná náročnosť Európskeho pohára FIBA, čo bude pre ňu obrovská výzva ukázať svoje schopnosti v náročných podmienkach,“ dodal kouč piešťanského celku.

Vizitka:


Meno a priezvisko: Angelika Slamová
Výška: 173 cm
Národnosť: Slovenská
Dátum narodenia: 19.06.1994
Miesto narodenia: Dunajská Streda
Číslo: 23
Predchádzajúce pôsobisko: ŠBK Šamorín

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor