Piešťanské Čajky odštartovali letnú prípravu s obmeneným kádrom

  • Šport / Basketbal
  • 31. mája 2016, 13:50
  • Autor:ts Piešťanské Čajky

V pondelok 30. mája to v basketbalovej Diplomat aréne zase ožilo. Basketbalistky Piešťanských Čajok totiž odštartovali prvú časť letnej prípravy na novú sezónu 2016/2017, ktorú prvýkrát povedie kondičný tréner Marek Mikletič v spolupráci s trénerským duom Čajok Martinom Pospíšilom a Richardom Kucsom.

Počas medzisezónneho obdobia sa v kádri Čajok udiali niektoré zmeny. Z minuloročného družstva budú dres vicemajsteriek Slovenska aj naďalej obliekať hráčky Michaela Balážová, Laura Horvátová, Simona Majtásová, Nikola Dudášová, Terézia Páleníková, Sabína Oroszová, Lucia Krč-Turbová.

V kúpeľnom meste nebudú pokračovať Američanky Khadijah Whittington, Nadia Parker a pravdepodobne ani Monica Engelman. Po vzájomnej dohode zmluvu nepredĺžili slovenské hráčky Mária Felixová, Zuzana Pilátová, Katarína Slimáková a Marta Páleníková. "Dievčatám ďakujeme za služby, ktoré za tie roky pre Piešťanské Čajky odviedli a do ďalšej kariéry im želáme veľa šťastia," povedala generálna manažérka Bronislava Borovičková a prezradila aj, ako prebiehajú rokovania s ďalšími potencionálnymi posilami. "V spolupráci s trénermi intenzívne pracujeme na ďalších posilách a káder bude priebežne doplnený o nové podpísané hráčky. O všetkom budeme včas informovať."

Hráčky už v uplynulom týždni absolvovali testy u športového fyzioterapeuta v bratislavskom centre Rebalance. Včera i dnes zase vstupné kondičné testovanie v Diplomat aréne. Prvá časť letnej prípravy sa bude zameriavať na odstraňovanie a zlepšovanie nedostatkov a individuálnych zručností. Prvý cyklus letného drilu potrvá do 30. júna. V júli budú mať hráčky dovolenky, no dostanú individuálne tréningové plány.  Následne sa zídu 1. augusta, kedy začne už ostrá príprava na ďalšiu sezónu.

Kompletný program letnej prípravy zverejníme už onedlho.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel