Music festival Piešťany už tento víkend!

  • Kultúra a spoločnosť
  • 24. mája 2016, 09:49
  • Autor:am

Piešťanského festivalu sa v jeho
mladých časoch zúčastňovali umelecké
esá, nechýbala medzi nimi
Česká filharmónia, Josef Suk či mladý
Peter Dvorský. Talentovaní a
úspešní hudobníci, tanečníci či herci
sa v rámci podujatia predstavujú
dodnes, mnohých výnimočných
umelcov uvidíte i na aktuálnom, v
poradí už 61. festivale.

„Je pre nás veľkou výzvou festival udržať nielen v tej kondícii, v ktorej bol doteraz, ale našou ambícia je po uzavretom 60. ročníku rozšíriť jeho vplyv na súčasného diváka,“ informoval Marián Turner, generálny riaditeľ umeleckého súboru Lúčnica, pod ktorým Dom umenia Piešťany pôsobí.

Po šiestich dekádach sa organizátori zhodli na zmene názvu i loga podujatia. „Nová tvár festivalu spočíva v tom, že ho chceme vizuálne oživiť, komunikovať iným spôsobom. Prvou veľkou zmenou je grafika. Určili sme nové logo, kde sme zadefinovali festival v anglickom názve music festival Piešťany. Aby bolo jasné divákom prichádzajúcim z kúpeľov, medzinárodným divákom, na čo prišli a čo všetko dostanú,“ prezradil M. Turner. „Chceli sme, aby to bolo viditeľné, aby z tých písmen hneď každý vedel, že ide o hudobný festival v Piešťanoch. V logu sa dá nájsť aj viac významov, písmená tvoria i motív ‚my‘, ako môj festival,“ porozprával M. Turner.

Otvárací koncert s názvom Hollywood v Piešťanoch si v Dome umenia užijete už tento víkend, konkrétne v sobotu 28. mája o 19.30 h. Predchádzať mu budú o 19.00 slávnostné fanfáry. V utorok 31. mája o 19.00 h vystúpi Lotz Trio s predstavením Mozartov zázračný roh. Hudobníci zahrajú koncert na basetových rohoch. V rámci festivalu si každý príde na svoje, pripravený je prvý slovenský muzikál Cyrano z predmestia, mužská spevácka trojica La Gioia či dokonca Fragile s piesňami nezabudnuteľných Queen.

Program 61. ročníka Music festival Piešťany

Najnovšie správy

Zázračné vyliečenie malého piešťanského Róma miestnym „gadžom“ Mariánom z Vodárenskej ulice láka do kúpeľného mesta početné skupiny tohto etnika. Už…
  • 17.07.2018, 18:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Rybári v Piešťanoch už roky bijú na poplach na margo mestskej kanalizácie. Tá pri väčších dažďoch nestíha, pretože má malú…
  • 18.07.2018, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 18. júla. Meniny má Kamila.
  • 18.07.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava