O prvenstvo prišiel v poslednom kole

• Kultúra a spoločnosť
  • 12. mája 2016, 12:38
  • Autor:šg

Slovenská extraliga v mariáši pokračovala ďalším turnajom v Snine. Na Štíte Vihorlatu a mesta Snina hralo 294 kartárov z 19 klubov. Dobre si počínali kartári z mariášového klubu Dolný Lopašov. Medailové priečky síce neobsadili, no v družstvách je po tomto turnaji Dolný Lopašov stále druhý a medzi jednotlivcami sa Štefan Orviský posunul už na medailovú tretiu priečku.

„V Snine to mohlo byť aj lepšie, veď po piatich kolách som mal ako jediný plný počet 25 bodov. V poslednom kole mi karta vôbec nešla a získal som iba bod. Celkovo som klesol s 26 bodmi na desiatu priečku,“ zhodnotil svoje vystúpenie Š. Orviský. Turnaj vyhral s 28 bodmi Peter Göllner z Liptova-Orava. V družstvách zvíťazil Hlohovec s 1862 bodmi, D. Lopašov (1562) bol deviaty.

Celkovo vedie Pavol Hledík z Trenčína (1705) pred Zdenom Ambrom zo Sniny (1652) a Š. Orviským (1645). Z ďalších našich kartárov je Ján Struhár ôsmy a Miroslav Petruš deviaty. Medzi klubmi vedie Trenčín s 10 352 bodmi pred D. Lopašovom (9713) a Liptovom-Orava (9397).

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 10. mája.