Madunice otočili zápas vo Veselom za pár minút

• Šport / Futbal
  • 12. mája 2016, 13:53
  • Autor:th

V 25. kole oblastnej súťaže, skupina B, privítali futbalisti OŠK Veselé na domácom trávniku TJ Madunice. Hoci viedli 1:0, v druhom polčase hostia v priebehu chvíľky stav stretnutia otočili a napokon zvíťazili 2:1.

Futbalisti Veselého mali lepší vstup do zápasu a už v 17. min ich poslal do vedenia Michalčík. Vedenie si udržali až do konca prvého polčasu.
V úvode druhého dejstva však Madunice v priebehu dvoch minút otočili stav. Najskôr v 52. min vyrovnal Chalány a o dve minúty neskôr premenil nariadenú penaltu Žuffa. Veselčania síce chceli vyrovnať, Madunice taktickou hrou zvrat nedovolili a odniesli si domov tri body.

Aktuálne jedenásti Maduničania vybojovali dôležité víťazstvo a s výkonom bol spokojný aj tréner Martin Trnka: „Konečne sme zabodovali aj vonku a potvrdili sme predchádzajúce domáce víťazstvo. Dostali sme najskôr nešťastný gól, našťastie, v druhom polčase sme to otočili.“ Veselé sa síce v závere snažilo vyrovnať, ale hostia im to nedovolili, naopak, mali ešte ďalšie šance na skórovanie. „Súper už potom len nakopával lopty. Aj my sme mali šance, šli sme sami na bránku,“ zakončil M. Trnka.

■ Veselé – Madunice 1:2 (1:0)

Góly: 17. Michalčík – 52. Chalány, 54. Žuffa (pen)

Zostavy – Veselé: Strecký – Urban, Michalčík, Bartovic, Konček, Konečný, Dadík, Klúčovský, Gula, Krajčo, Lesay (Bokor), Madunice: Tonkovič – Žuffa, Žažo, Mesároš, Kosa, Pisarik, Kabát, Hargaš, Chalány, Stankovič, Polák (Rusnáčik, Hromada)

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 10. mája.