Vodnopólisti KVP získali v domácom prostredí len bod

• Vodné pólo / Šport
  • 10. mája 2016, 13:57
  • Autor:R. Chlpek

V treťom a štvrtom kole extraligy mužov vo vodnom póle mali piešťanskí pólisti výhodu domáceho prostredia, keď na kúpalisku Eva privítali KVP Komárno a Pirana SC Topoľčany. Obe družstvá hrali počas zimnej časti A-skupinu extraligy a patrili teda k favoritom.

■ KVP Kúpele Piešťany – KVP Komárno 5:5
Už v polovici prvej štvrtiny vyhrávali hráči KVP po góloch Fila a J. Berlanského 2:0. Piešťanci vychádzali z dobrej obrany, za ktorou opäť výborne zachytal Klampár. Komárno výsledok len doťahovalo a prvýkrát sa ujalo vedenia až na konci tretej štvrtiny v pomere 5:4. V poslednej štvrtine strelil gól len hráč domáceho KVP Radovan Pieter, ktorý vyrovnal na konečných 5:5.

Góly KVP: Pieter a Filo po 2, J. Berlanský

Zostava KVP:
Klampár, Stančík, Filo, Haberern, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér, Ferančík, Pieter, Kalnický, Adamkovič

■ KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany 6:9

V zápase proti Topoľčanom boli pólisti Kúpeľov svojmu súperovi rovnocenným partnerom. Napriek tomu, že im nevychádzala streľba z väčších vzdialeností, po troch štvrtinách prehrávali o gól 5:6. Topoľčanci rozhodli o svojej výhre v priebehu 70 sekúnd poslednej štvrtiny, keď strelili tri góly. V poslednej minúte Filo už len znížil na konečných 6:9.

Góly KVP: J. Berlanský a Pieter po 2, Filo, Ferančík

Zostava KVP: Klampár, Stančík, Filo, Haberern, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér, Ferančík, Pieter, Kuna

Dňa 21. mája privítajú Piešťany na kúpalisku Eva družstvo VK Žraloci Žilina.