Gežo zdolal Tupého

• 10. mája 2016, 14:00
  • Autor:mt

Prvomájová nedeľa už tradične otvárala Slovenský pohár Merida Cup Masters v cestnej cyklistike. Na 2200-metrovom okruhu v Komjaticiach ho pretekári museli absolvovať 9- až 18-krát podľa vekovej kategórie. Veľmi dobre si počínali aj cyklisti z CK Piešťany, ktorí vyjazdili viacero pekných umiestnení.

V kategórii „D“ zvíťazil Miloš Gežo pred Milanom Tupým. Medzi mužmi „B“ vyhral Marián Stančík, Miroslav Hanták skončil tretí a Miroslav Svetlošák na štvrtom mieste.

Počasie bolo pravé cyklistické. Jemne pod mrakom, teplota do 20 stupňov Celzia, ale dosť veterno, čo znepríjemňovalo špurtovanie do cieľa, pretože fúkal protivietor. Kritérium sa vyznačuje neustálymi nástupmi, „bitkou“ o pozície a špurtovanie do každého kola. Víťaz kola berie jeden bod, každé tretie kolo sa boduje 5, 3, 2, 1 a posledné 10, 6, 4 a 2 body. Zvíťazí ten, čo dosiahne najviac bodov.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 10. mája.