Metelka suverénne víťazom časovky v Pietermaritzburgu

• 9. mája 2016, 08:10
  • Autor:SITA

Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka zvíťazil v sobotňajšej časovke v kategórii MC4 v rámci pretekov Svetového pohára zdravotne znevýhodnených športovcov v cestnej cyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu.

Metelka zvládol 24,6 km dlhú trať časovky vo výslednom čase 34:42,999 min s priemernou rýchlosťou 45,14 km/h. Úradujúci slovenský paracyklista roka Metelka zvíťazil s obrovským náskokom 3:35,62 min pred domácim pretekárom Garym Coetzeem a 4:42,04 min pred Írom Jerrym Toweyom. V cieli evidovali šiestich pretekárov.

Aktualizované:

Po triumfe v sobotňajšej časovke zvíťazil aj v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom v kategórii MC4 v rámci Svetového pohára zdravotne znevýhodnených športovcov v cestnej cyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu. J. Metelka bol taký suverénny, že Kostaričana Leonela Solisa, ktorý skončil na druhom mieste, dostihol o celé jedno kolo. Rovnako o jedno kolo zaostal aj Ír Jerry Towey na tretej priečke. J. Metelka zvládol 11 okruhov v celkovej dĺžke 67,70 km v čase 1:37:23 h. V cieli klasifikovai šesť cyklistov.

Dlhodobo v Anglicku sa pripravujúci Metelka je cyklistickým obojživelníkom. V tomto roku už má za sebou úspešné účinkovanie na majstrovstvách sveta v paracyklistike na dráhe v talianskom Montichari, kde bol zlatý v stíhačke na 4 km a strieborný na kilometri s pevným štartom. Metelka má nadkolennú amputáciu ľavej končatiny, ale jeho štvrté miesto vo vlaňajšej časovke v rámci majstrovstiev Slovenska je dôkazom toho, že si reálne vie zmerať sily aj so zdravými cyklistami.