Na Deň Zeme postavili hmyzí hotel i príbytok z prútia

  • Mladí dnes / Školy
  • 26. apríla 2016, 09:58
  • Autor:vd

Parádnu oslavu Dňa Zeme i Dňa zelených
škôl zažili návštevníci botanickej
záhrady, sadu a skleníkov
Strednej odbornej školy záhradníckej
v Piešťanoch. Škôlkari v piatok
22. apríla obdivovali hmyzí hotel,
do ktorého znášali peľ z rozkvitnutého
sadu usilovné včely. Školu navštívili
nielen Piešťanci, ale i Trebatičania
či obyvatelia Pečeniad.

Každé dieťa si odnášalo vlastnú skalničku, ktorú si zasadilo za asistencie stredoškolákov. Drobci sledovali, ako ich starší kamaráti stavajú príbytok i plot z vŕbového prútia. Niektorí sa pred hlavným vchodom školy hrali loptové hry, iní odpočívali v tieni stromov a užívali si piatkové gýčovo krásne počasie. Sady i záhrada boli zaliate slnkom.

Súčasťou programu bola i vernisáž výstavy s názvom Biómy Brazílie.
„Pripravili sme ju v spolupráci s Portugalským inštitútom a veľvyslanectvom Brazílie,“ uviedla riaditeľka školy Eva Stručková. Inštalovali ju vo foyeri školy, pri paneloch sa zastavovali najmä stredoškoláci. Komentovali snímky brazílskych pralesov, ale i vzácnych biotopov. Pri vchode do školy mali študenti stolík s výzvou na dobročinnú zbierku. Piešťanci nosili plastové uzávery z PET fliaš. Išlo o podporu pre hendikepované dievča z Handlovej, ktorej záhradnícka škola pomáhala s organizáciou zbierky na špeciálny vozík. Deti mali možnosť nakresliť si vlastný výkres s jarnou tematikou.

„Pôvodne som sem zavítal preto, aby som nakúpil sadeničky muškátov. Predávali ich po eure. Bol som milo prekvapený z množstva skupín školákov i škôlkarov, ktorí sem zavítali s pedagogičkami či vychovávateľkami. Sledoval som, ako si sadia vlastné kvietky i ako sa z nich tešia. Niektorí totiž ešte nikdy v živote nepracovali s hlinou,“ skonštatoval jeden z návštevníkov.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 17, ktoré je v predaji od 26. apríla.

0 Shares

Najnovšie správy

Trnavský samosprávny kraj počas dvoch rokov s novým vedením využil priaznivý vývoj slovenskej ekonomiky a daňových príjmov na konsolidáciu župných…
  • 12.12.2019, 06:43
  • Kraj / Spravodajstvo
piatok, 13. decembra 2019
Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava