Na úvod prehra aj triumf vodnopólistov

• Vodné pólo / Šport
  • 21. apríla 2016, 08:29
  • Autor:R. Chlpek

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy, skupina B, do ktorej sa prihlásili spoločne s družstvom Žraloci Žilina. Zo skupiny A sa k nim pridali posledné dve družstvá, a to Pirana SC Topoľčany a KVP Komárno. V prvých dvoch kolách sa pólisti KVP predstavili v bazénoch súperov.

Pirana SC Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 14:8
Najskôr vycestovali do Topoľčian, kde prehrali 8:14. Úvodný gól dal v 4. minúte zápasu Piešťanec Filo, ale domáci vývoj rýchlo otočili a v polovici druhej štvrtiny viedli už 5:1. Topoľčanom stačilo kontrolovať hru, aby zvíťazili rozdielom šiestich gólov. Za KVP sa trikrát presadili Pieter a J. Berlanský, po jednom góle pridali Filo a Stančík.

Zostava KVP: Klampár, Stančík, Podhradský, Kuna, Vlachynský, J. Berlanský, Baranovič, Filo, Ferančík, Pieter, Horvát, Adamkovič

Žraloci Žilina – KVP Kúpele Piešťany 6:8

Na druhé kolo do Žiliny išli Piešťanci len s jedným hráčom na striedanie. Na úvod však domácich zaskočili, keď na začiatku druhej štvrtiny viedli už 4:1. Hráčom kúpeľov sa darila zónová obrana, výborne zachytal brankár Klampár. Domácim sa v predposlednej minúte podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, ale víťazstvo Kúpeľov v pomere 8:6 spečatil 40 sekúnd pred koncom Filo. Strelecky sa presadil autor štyroch gólov Filo, tri presné zásahy pridal Pieter a jeden Ferančík.