Víťazstvo Drahoviec zariadil premenenou penaltou Zajac

• 22. marca 2016, 21:06

Počas uplynulého víkendu odštartovala jarnú časť aj piata futbalová liga. Nováčik súťaže z Drahoviec vstúpil do druhej polovice sezóny na domácom ihrisku proti Moravskému Svätému Jánu. Drahovčania napokon zvíťazili 1:0 po premenenej penalte Mareka Zajaca.

Diváci si v zápase príliš veľa gólov neužili. V prvom polčase sa nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo a na prestávku sa šlo za stavu 0:0. V druhej časti hry hrali aktívnejšie domáci, ktorí chceli uchmatnúť všetky tri body a vstúpiť do jarnej časti víťazstvom. Do sľubnej príležitosti sa najskôr dostal útočník Drahoviec Marek Gabriš, ktorý z pravého krídla obstreľoval ľavačkou brankára hostí, no tesne minul. Podobne to skúšal o chvíľu neskôr Martin Nádaský, ale brankár hostí Stupavský vytiahol jeho strelu špičkami prstov nad bránku. Rozhodujúca situácia prišla v 81. minúte, keď prenikajúceho Gabriša obrana hostí faulovala v pokutovom území a rozhodca nariadil penaltu. Na biely bod si loptu postavil Marek Zajac, skúsene ju strelou k tyči premenil a strelil víťazný gól Drahoviec. Tie si tesné vedenie do konca zápasu udržali a tešili sa z prvých jarných, no vydretých troch bodov.

Po stretnutí sme sa pozhovárali s trénerom Drahoviec Petrom Jirkom, ktorý ho zhodnotil nasledovne: „Terén nebol ľahký pre obe mužstvá, takže sa kombinačne nedalo hrať. Skúsili sme to nakopávať za obranu, no najskôr nám to chytali ich stopéri. Súper si hral svoje, čakal na brejky a útočil po krídlach. Do budúcnosti máme čo zlepšovať.“

Drahovčanov môže tešiť, že vstúpili do jarnej časti víťazstvom, no podľa slov trénera majú v aktuálne ôsmom celku piatej ligy na čom pracovať: „Hrali sme prvý zápas doma po zimnej prestávke a chceli sme vyhrať. Vyhrali sme 1:0, čo je hlavné. Skúšal som ešte nejaké zmeny v zostave, niečo vyšlo, niečo nie. Máme ešte na čom pracovať. Spokojný som so ziskom bodov, no s predvedenou hrou ešte nie. Vieme hrať lepšie a kombinačnejšie.“

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 12, ktoré je v predaji od 22. marca.