Čajky s Good Angels prehrali, v play-off narazia na Cassoviu Košice

• 19. marca 2016, 21:51

Basketbalistky Piešťanských Čajok v poslednom zápase základnej časti v domácom šlágri proti Good Angels Košice nedokázali zvíťaziť a prehrali 55:68. Čajky pôjdu do play-off z druhého miesta v v štvrťfinále narazia na Cassoviu Košice.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 55:68 (16:22, 29:37, 44:52)
ČAJKY: Engelman 22, Oroszová 8, Páleníková 8, Dudášová 3, Parker 2, (M. Páleníková 6, Whittington, 4, Felixová 2)T. Tréner: M. Pospíšil
Good Angels: Oblak 20, Bálintová 12, Stehlíková 11, Janoščíková 6, Hruščáková 7 (Jurčenková 6, Kupčíková 6) Tréner: P. Jankovič
TH: 15/11 – 18/13. FAULY: 17 – 19, 5 faulov: 40. Engelman. TROJKY: 6 – 5. DIVÁCI: 700. ROZHODCOVIA: Gabara, Ženiš a Turčin. ŠTVRTINY: 16:22, 13:15, 15:15, 11:16.

Skóre otvorila hneď v prvých sekundách trojkou Engelman, na druhej strane odpovedala rovnako Oblak. Po piatich minútach poslala hostky do vedenia 12:5 Hruščáková. Nepresná streľba Košičaniek a premenené protiútoky Čajok znamenali zníženie na 13:17. Stehlíková však premenenou trojkou poslala Good Angels do vedenia 20:13. V závere Engelman dvomi premenenými trestnými hodmi upravila na 16:22. Good Angels odskočili po dvoch minútach druhej časti na 11 bodový rozdiel – 16:27. Marta Páleníková štyrmi bodmi stiahla skóre na 20:33. Čajky zlepšenou hrou v druhej polovici druhej časti znížili na polčasových 29:37.

T. Páleníková zakončila prvú akciu Čajok trojkou,  Čajky dvomi trojkami Engelman a Oroszovej znížili na 41:47. Ďalšia trojka Oroszovej priblížila Čajky na rozdiel troch bodov – 44:47. Košičanky si do poslednej časti niesli náskok 52:44. Čajky sa v štvrtej perióde snažili dotiahnuť svoje súperky, tie však skúsenou hrou svoje vedenie nepustili a napokon sa mohli tešiť z víťazstva 68:55.

Základná časť sa tak skončila a už v stredu sa začína štvrťfinále play-off domácim zápasom proti Cassovii Košice.