Piešťanská formula postúpila do Mníchova

  • Mladí dnes / Školy
  • 17. marca 2016, 20:19
  • Autor:jd

Oblastné kolo Freescale Cup-u, súťaže inteligentných robotických autíčok, hostila vo štvrtok 10. marca Slovenská technická univerzita v Bratislave. V medzinárodnej konkurencii družstiev z Poľska, Čiech a Slovenska uspela štvorica žiakov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch. Jakub Lackovič, Matej Ondreička, Patrícia Palková a Patrik Bobocký si zabezpečili postup do európskeho kola súťaže.

Z jedenástich družstiev postúpili tri. Univerzitné z Poľska a v kategórii High School okrem Piešťancov, ktorých pripravoval pedagóg a vedúci robotického krúžku na SPŠE Jozef Dragula, aj tím zo Strednej školy informatiky, elektrotechniky a remesiel z českého Rožnova pod Radhoštěm.

Mladí Piešťanci chcú v celoeurópskom kole dobre reprezentovať školu, mesto aj Trnavský kraj. Žiaľ, organizátor súťaže v Mníchove neuhrádza náklady na dopravu a ubytovanie. Poliaci mali v Bratislave autíčko – formulu oblepenú reklamnými nálepkami. Nájdu naši študenti sponzorov, aby ich v Nemecku odprezentovali a odvďačili sa rovnakým spôsobom ako v Bratislave?

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 11, ktoré je v predaji od 15. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

streda, 26. februára 2020
Meniny má Viktor, zajtra Alexander