Kŕmidlo a ovocný sad súťažia o tisíc eur

  • Mladí dnes / Školy
  • 10. marca 2016, 09:33
  • Autor:s-ben

Dve základné školy v Piešťanoch sa zapojili do súťaže „Sme šťastní, keď môžeme pomáhať“, organizovanej Raiffeisen bankou. Osobám nad 18 rokov stačí prísť do konca marca do piešťanskej pobočky tohto finančného inštitútu na Teplickej ulici a zahlasovať za jeden z nápadov. Víťazný získa 1000 eur. S projektom „LIVE – kŕmidlo“ sa zapojila Základná škola na Holubyho ulici a Cirkevná spojená škola (CSŠ) sv. Márie Goretti ponúkla do súťaže zámer vybudovať ovocný sad a okrasný park s oddychovou zónou.

„Môžeme získať tisíc eur na oplotenie priestoru plánovanej otvorenej triedy v areáli školy, materiál pre výrobu vtáčích búdok, kŕmidiel a kamerový systém napojený na počítačovú sieť, umožňujúci pozorovanie vtáčikov,“ povedal pre Piešťanský týždeň riaditeľ Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch Vilém Vrba.

Ovocný sad a okrasný park s oddychovou zónou v areáli CSŠ sv. Márie Goretti má ako prírodná učebňa slúžiť na vyučovanie prírodovedných a technických predmetov, aby mali žiaci možnosť prehlbovať schopnosti pozorovania a skúmania prírody, najmä jej vzťahov a zákonitostí a aktívne sa podieľať na starostlivosti o zeleň.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 10, ktoré je v predaji od 8. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec