Z jedálne sa ozýval detský smiech

  • Mladí dnes / Školy
  • 17. februára 2016, 09:03
  • Autor:am

Takmer v každej rodine je príprava na školský karneval dôležitou súčasťou začiatku roka. Kreativitu prezentovali aj deti zo Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch, keď sa v utorok 9. februára predviedli v maskách princezien, pirátov, ale aj čarodejníkov. Hudba a úprimný smiech sa rozliehali zo školskej jedálne.

Zábavu na tanečnom parkete dídžej rozpútal aktuálnymi „hitovkami“, ale aj detskými piesňami. Vytancované deti prvého stupňa sa zapojili aj do náročných súbojov, skúšali jazykom vyťahovať cukríky na šnúrke či kresliť so zaviazanými očami. Spolužiaci ich pritom svedomito povzbudzovali. Zábavné im prišlo najmä párové tancovanie s balónom. Chlapci opatrne viedli dievčatá a dávali pozor, aby sa im farebné vrecko so vzduchom nevyšmyklo z čiel.

Na svojich zverencov dohliadali organizátorky zábavy, vychovávateľky zo školského klubu. „Karnevalovú tradíciu chceme dodržiavať každý rok. Prichystali sme pre deti pestrý program, zúčastniť sa mohli rôznych vedomostných či prekážkových súťaží, ale aj maľovania,“ informovala jedna z vychovávateliek Monika Manasová.

Brušné tanečnice, čarodejníci, ale aj ďalšie farebné tvory nešetrili chválou. Deväťročný tretiak Adamko Radwan sa premenil na Zorra pomstiteľa: „S maminou sme našli Zorra v požičovni kostýmov.“ Na karnevale sa mu veľmi páčilo: „Je tu muzika a… je tu dobre.“ Z toho istého ročníka sa na maškarnom plese zabávala aj Hanka Šoková. „Mám kostým princeznej, pretože mám princezné rada. Moja najobľúbenejšia je Popoluška,“ povedala tretiačka, ktorej sa na karnevale najviac páčilo tancovanie. Aj druháčka Katka Sandtnerová zvolila panovnícke šaty: „Iný kostým ako princeznej sme doma nemali.“

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 7, ktoré je v predaji od 16. februára.


0 Shares

Najnovšie správy

Po trati od Nového Mesta nad Váhom po Galantu šiel počas soboty 23. júla historický vláčik v rámci akcie Motorákom…
  • 07.08.2022, 08:03
  • Kultúra a spoločnosť / Región
pondelok, 8. augusta 2022
Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra