Čajky rozhodli o víťazstve nad Slovanom v druhom polčase

• 15. februára 2016, 08:34
  • Autor:T. Horký

Piešťanské Čajky sa v sobotu predstavili na palubovke BK Slovan Bratislava. Po vyrovnanom prvom polčase Čajky po prestávke potvrdili svoju kvalitu a Slovan napokon zdolali 72:54.

Po na body bohatej prvej štvrtine Slovan dokázal Čajky v druhej časti predčiť, čím so súperkami držal vyrovnanú partiu. Polčas Čajky vyhrali len o jeden bod 39:38. „Kvalita tímu a osobností je na našej strane, takže sme to potrebovali iba dokázať a v druhom polčase sme hrali o niečo lepší basketbal a Slovan sme zaslúžene porazili,“ povedal po zápase tréner Čajok Martin Pospíšil.

Čajky po zmene strán zlepšili koncovku a postupne svoj náskok navyšovali. Čajky premenili až sedem trojok. Tento ukazovateľ sa stal rozhodujúcim, nakoľko v streľbe za dva body, či z trestných hodov bola bilancia takmer vyrovnaná. Druhý zápas za Čajky odohrala aj nová posila Khadijah Whittington, ktorá k víťazstvu prispela piatimi bodmi. „Stále je veľa vecí, na ktorých je treba pracovať. Som v tíme nová, stále sa spoznávame takže to ešte chvíľku potrvá,“ povedala po zápase Američanka.

BK Slovan Bratislava – Piešťanské Čajky 54:72 (20:27, 18:12, 6:18, 10:15)

Zostava/body Čajok: N. Parkerová 21, Dudášová 14 (3 trojky), Engelman 10, T. Páleníková 8, Pilátová 8, Whittington 5, Oroszová 2, Majtásová, Felixová 4

Trestné hody: 15/11 – 15/11, fauly: 19 – 17, trojky: 3 – 7,

rozhodovali: Margala, Bara a Bartoš