Telocvičňu vymenili za ľadovú plochu

  • Mladí dnes / Školy
  • 2. februára 2016, 10:29
  • Autor:vd

Ľadovú plochu pri OD Prior v Piešťanoch azda najčastejšie využívajú žiaci z najbližších škôl – z Holubyho a Mojmírovej ulice. Hodiny telesnej výchovy s korčuľami na nohách a prilbou na hlave sa od januára stali pravidelnosťou aj pre žiakov tretieho ročníka zo „štvorky“ pod vedením triednych učiteliek Slavomíry Jančovičovej a Ingrid Bakovej. Na ľad vyšli i v stredu 27. januára.

Napriek odmäku ľad držal a deti sa po ňom s učiteľkami preháňali jedna radosť. Tí, čo sa ešte len s korčuľovaním zoznamovali, pochodovali okolo mantinelov a pravou rukou sa radšej pridŕžali.

Ľadová plocha má pri vstupných dverách priestor na sedenie, využívaný malými korčuliarmi na prezúvanie. „Kým zašnurujem osemnásť-devätnásť žiakov, je to riadna drina,“ skonštatovala S. Jančovičová.

Pretože rodičia detí vedia, kedy ich ratolesti pôjdu na telesnú, niektorí prišli učiteľkám pomôcť, aby sa žiaci dostali na ľad čo najskôr. „Prišiel som za vnukom Filipom Košinárom, doma si zabudol prilbu,“ povedal Ján Ďurina, keď počas občerstvovačky podával chlapcovi termosku s čajom. S dcérkou Patríciou sa prišla pokorčuľovať i Katarína Petrovičová, učiteľka spevu zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch, na ľad sa hotovali aj ďalšie mamičky a oteckovia.


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 5, ktoré je v predaji od 2. februára.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec