V šlágri kola Čajky podľahli Ružomberku 51:62

• 9. januára 2016, 21:09

Čajkám sa prvý domáci zápas v novom roku 2016 vôbec nevydaril. V šlágri kola hostili na domácej palubovke Diplomat arény MBK Ružomberok, ktorý v tejto sezóne už dvakrát porazili. Tentoraz sa však s víťazstva 62:51 mohli tešiť hosťujúce hráčky.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 51:62 (15:15, 28:24, 38:45)

Piešťanské Čajky: Dudášová 10, Oroszová 4, Pilátová 4, Felixová 1, T. Páleníková 16 (Van Dalen, Slimáková 3, Parker 13). Tréner: M. Pospíšil
MBK Ružomberok: Tetemondová 12, Lazárová 12, Sujová 11, D. Baburová 3, Kmeťová 13 (Kelčíková, Moravčíková, Letková 2, A. Baburová 9). Tréner: J. Suja.

TH: 26/16 – 8/6. FAULY: 18– 23. 5. FAULOV: Dudášová a Pilátová 39. min. TROJKY: 1 – 8. DIVÁCI: 800. ROZHODCOVIA: Pipiška, Margala, Hudec. ŠTVRTINY: 15:15, 13:9, 10:21, 13:17.
Podľa očakávaní, bol zápas od začiatku vyrovnaný. Ružomberok mal lepší štart a po dvoch minútach viedol 4:0. Čajky sa však o chvíľu dotiahli, trojkou sa napríklad prezentovala nová tvár v piešťanskom drese Slimáková. Na druhej strane skórovala za tri body Tetemondová (15:13), no Čajky v poslednej sekunde vyrovnali na 15:15 po prvej štvrtine.

Družstvá sa striedali vo vedení aj v druhej časti, po piatich minútach to bolo 22:22, Čajky však v závere po prieniku T. Páleníkovej a premeneného trestného hodu Dudášovej odskočili na polčasových  28:24.
Po polčase sa obraz hry nezmenil, skóre bolo stále veľmi tesné a hostky šli dve minúty pred koncom do vedenia 39:36 po trojke Kmeťove. Ružomberčanky svoje skóre do konca tretej časti ešte navýšili na 45:38.

V úvode poslednej časti dala trojku opäť Kmeťová a hostky zrazu viedli o desať bodov. Ďalšiu trojku pridala päť minút pred koncom Sujová a hostky odskočili už na 14-bodový rozdiel. Čajky síce do konca znížili na 51:62, no víťazstvo si z kúpeľného mesta odvážajú Ružomberčanky. Zápas sa hral vo výbornej atmosfére, ku ktorej prispeli oba fanúšikovské tábory.