S. Niepelová doviezla päť majstrovských titulov

• 7. januára 2016, 09:00
  • Autor:R. Suchánek

Od 18. do 20. decembra sa v Elements Resort v Čilistove konali majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov v plávaní pre rok 2015. Slovenských plavcov privítal osemdráhovým 25-metrovým krytým bazénom a priľahlými bazénmi slúžiacimi na vyplávanie. Plavci Kúpeľov Piešťany obstáli viac ako úspešne. Farby ŠPK hájilo deväť plavcov, z toho osem v juniorskom veku.

Najúspešnejšou bola vekom ešte len juniorka Sára Niepelová, ktorá si už v piatok vybojovala prvý titul juniorskej majsterky Slovenska a striebro medzi seniorkami v náročnej disciplíne 400 metrov polohové preteky. Juniorskú kategóriu vyhrala taktiež na 800 m voľný spôsob a medzi seniorkami bola druhá za odchovankyňou Kúpeľov, o desať rokov staršou Veronikou Kolníkovou, plávajúcou za UMB Banská Bystrica. V sobotu si S. Niepelová vybojovala tretie miesto na 400 m vsp. medzi juniorkami a v popoludňajšom finále vyhrala 200 m motýlik aj v seniorskej aj v dorasteneckej kategórii. Jeden štart – dve zlaté medaily.

V nedeľu 20. decembra pokračovala vo vynikajúcich výkonoch a na najdlhšej trati 1500 m vsp. bola tretia v kategórii Open a prvá medzi juniorkami. Dobre túto trať zaplávala aj Lenka Paulíková a medzi juniorkami bola tretia.

Okrem toho sa jej ušli ešte dve štvrté miesta na 400 a 800 m vsp.

Majstrovstvá sa našim plavcom vydarili a v pravý čas zaplávali množstvo najlepších osobných výkonov. Možno je tento výpočet úspechov pre niekoho len strohá štatistika, ale zisk medailí má spolu s najlepšími výkonmi v očiach našich detí vždy zlatý, strieborný či bronzový lesk.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 1, ktoré je v predaji od 5. januára.