Vianoce v rómskej osade v Prašníku

  • Spravodajstvo / Región
  • 29. decembra 2015, 12:11
  • Autor:ks, zš

Vďaka štedrým darcom mohli v stredu 16. decembra pracovníci Trnavskej arcidiecéznej charity, piešťanského Centra pomoci človeku, Sociálneho šatníka pri farnosti Vrbové a starší referenti pre prácu s komunitou OO PZ vo Vrbovom v rómskej osade v Prašníku pomôcť asi dvadsiatim rodinám základným potravinovým balíčkom, oblečením a deťom urobiť radosť hračkami a sladkosťami.

„Rodiny sa aj napriek životu v biednych podmienkach snažili pripraviť pekné vianočné sviatky. Okolie mali upratané a príbytky vyzdobené. Veríme že sme troškou obohatili ich nádielku,“ povedala pre Piešťanský týždeň Katarína Sarvašová z piešťanského Centra pomoci človeku.

O týždeň, v stredu 23. decembra sa do rómskej osady v Prašníku vybrali aj zástupcovia Občianskeho združenia Deti z Prašníka, aby darčekmi urobili miestnym deťom krajšie a radostnejšie Vianoce. Vďaka Nadácii Orange a jej grantovému programu „Darujte Vianoce“ získali peniaze na darčeky – menším puzzle, knižky, farbičky a pre školákov tiež školské pomôcky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 25. mája 2020
Meniny má Urban, zajtra Dušan