Vodnopólové kadetky naďalej bez prehry

• Vodné pólo / Šport
  • 17. decembra 2015, 13:12
  • Autor:th/jb

Druhé kolo Národnej ligy kadetiek (hráčok do 17 rokov) vo vodnom póle pokračovalo na Mestskej plavárni v Košiciach. Všetky zápasy boli vyrovnané a hráčky KVP Kúpele Piešťany nadviazali dvomi víťazstvami na prvé kolo a potvrdili svoj úspešný vstup do sezóny.

■ KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 12:10 (3:2, 4:1, 3:3, 2:4)
Piešťanky začali stretnutie dobre. Pozorná obrana a využívanie streleckých príležitostí znamenalo vedenie v polovici zápasu o štyri a v neskoršom priebehu dokonca o šesť gólov. Vedomé si dostatočného náskoku hráčky poľavili v koncentrácii, niekoľko nepresných nahrávok a chýb v obrane znamenalo zníženie rozdielu skóre na jeden gól. V poslednej minúte Budková po peknej akcii s Klampárovou potvrdila zaslúžené víťazstvo Piešťan.
Góly KVP: Rybanská 5, Juricová 3, Baranovičová 2, Sedláková a Budková po 1

■ ŠKP MD Košice – KVP Kúpele Piešťany 10:12 (2:2, 0:1, 6:3, 2:6)
Proti hráčkam ŠKP Modrí draci Košice to bol v prvej polovici vyrovnaný zápas. V tretej štvrtine získali Košičanky trojgólové vedenie na 8:5. Najmä zásluhou presných striel Baranovičovej a Rybanskej v poslednej štvrtine piešťanské hráčky skóre otočili vo svoj prospech a Budková rovnako ako proti Vrútkam gólom v poslednej minúte spečatila víťazstvo hráčok KVP
Góly KVP: Rybanská 5, Baranovičová 4, Budková 2, Juricová 1

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Kissová – Budková, Baranovičová, Sedláková, Bojnová, K. Klampárová, Rybanská, Juricová, Kalužová

V priebežnej tabuľke po druhom kole súťaže sú pólistky Kúpeľov bez prehry na čele pred Košicami a Vrútkami. Tretie kolo organizuje v januári piešťanský klub a pravdepodobne bude svoje domáce zápasy hrať v Novákoch.

Druhé kolo zhodnotil tréner Ján Baranovič: „Dosiahnuté víťazstvá sú pre družstvo veľmi cenné. Nastúpili sme bez troch hráčok základnej zostavy a som rád, že Juricová, Budková a Kristína Klampárová, väčšinou len striedajúce, využili šancu, ktorá sa im naskytla, a potvrdili svoju stúpajúcu výkonnosť a perspektívu. Teší ma, že sme posledné zápasy tohto roka vyhrali, získali v súťaži štvorbodové vedenie a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu do ďalších bojov pri obhajobe prvenstva.“

Dočítate sa v dvojčísle Piešťanského týždňa, ktoré je v predaji od 15. decembra.