Každý musíme nájsť svoj spôsob stravovania

  • Kultúra a spoločnosť
  • 17. decembra 2015, 15:53
  • Autor:pr-č

Ako nájsť svoj spôsob stravovania? V dobe internetu každý deň nájdete informácie, čo treba jesť, čo je zdravé, aký olej má zázračný účinok. A ďalší deň si prečítate, že to až taký zázrak nie je. A vy sa v tom strácate. Ani sa vám nečudujem, ja tiež. Veď každý chceme pre seba a pre našich blízkych len to najlepšie.

A tak skúšame, čo nám vyhovuje, pomáha, aby sme sa cítili lepšie. Veľa ľudí je v tejto dobe unavených. Už ráno sú bez energie. A pritom trh je plný výživových doplnkov. Prečo to tak je? Ja si myslím, že je to kombinácia stravovania, myslenia, rodinného prostredia a životného štýlu.

Niekedy vidíte svojho suseda, ktorý si dá klobásku, slaninku a je zdravý ako buk. A vy sa snažíte jesť zdravo, a aj napriek tomu máte vysoký cholesterol. Rozdiel je možno v tom, že váš sused je vysmiaty, pozitívny a veci prijíma ako prichádzajú. Vy síce zdravo jete, ale stále sa pre niečo trápite, stresujete, ste nahnevaný.

Vedeli ste napríklad, že hnev je veľký nepriateľ vašej pečene? Že smútok škodí vašim pľúcam?

A čo strava? Viete, každý sme iný. Niekomu vyhovuje vegetariánska strava, inému surová či mäsová. Mali by sme počúvať svoje telo, ono nám samo napovie. Nájsť ten správny spôsob možno trvá dlho, ale keď ho nájdete, nebudete takí stratení v mori informácií o zdravom stravovaní.


0 Shares

Najnovšie správy

Spoločne priložili ruky k dielu a svoje mesto opäť o čosi skrášlili. Do ulíc Vrbového vyrazili zástupcovia viacerých miestnych organizácií,…
  • 28.05.2020, 00:01
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 28. mája 2020
Meniny má Viliam, zajtra Vilma